15 najlepszych darmowych aplikacji z angielskimi fiszkami

Fiszki ze słownictwem to skuteczna metoda zapamiętywania angielskich słówek. Każda fiszka zawiera słowo zapisane w języku angielskim, tłumaczenie oraz obrazek z ilustracją a często także nagranie audio. Podczas ćwiczeń tą techniką aktywizuje się pamięć wzrokową i słuchową - mózg zapamiętuje obraz, pisownię i brzmienie słowa w języku obcym. Uczysz się słownictwa szybciej, łatwiej i w większej ilości.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy z angielskimi fiszkami na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Memrise

Aplikacja do nauki języka angielskiego za pomocą fiszek. Na początku podawany jest prosty materiał dotyczący podstawowych słów. Następnie kurs staje się stopniowo bardziej złożony (zawiera więcej słownictwa). Program opiera się na metodzie powtórzeń interwałowych: czasami system powraca do tematów, które były już poruszane, aby odświeżyć wiedzę. Użytkownicy sami mogą w dowolnym momencie powrócić, aby powtórzyć poznane słownictwo. Warto oznaczać trudne do zapamiętania słowa jako "challenge words" (słowa wyzwania). Będą one zawsze przed oczami i wkrótce zostaną utrwalone w pamięci. W Memrise można ćwiczyć wymowę z native speakerami i systemem rozpoznawania mowy. Słuchasz poprawnej wymowy, nagrywasz swoją wypowiedź i porównujesz ją z oryginalnym brzmieniem głosu. Istnieje również możliwość tworzenia własnych angielskich fiszek z ilustracjami, tłumaczeniami i dodatkowymi informacjami. Apka działa w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki angielskiego, która działa bez połączenia z internetem. Są trzy główne poziomy (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. W sumie słownik zawiera ponad 6000 słów i 5000 popularnych zwrotów, które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Wszystkie słowa są podzielone na tematy i podtematy. Można uczyć się słownictwa poprzez gry, co jest szczególnie wciągające dla dzieci. Program oferuje również inne skuteczne metody zapamiętywania, ćwiczenia i utrwalania nowych informacji. Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (234 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jest to kompletny kurs angielskiego dla początkujących, z ćwiczeniami dotyczącymi zapamiętywania nowych słów (przy użyciu fiszek), gramatyki i umiejętności pisania. Lekcje mają formę gry i trwają 5-10 minut. DuoLingo proponuje rozpocząć od łatwych tematów i przejść do trudniejszych. Program stale przypomina o konieczności uczenia się i powtarzania tego, czego już nauczono się. Za poprawnie wykonane ćwiczenia przyznawane są odznaki. Prosty interfejs, element gry i kolorowy design sprawiają, że Duolingo można polecić nie tylko dorosłym, lecz także dzieciom w wieku szkolnym. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (15 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy słownik języka angielskiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słów i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom (10000 sztuk). Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Działa bez połączenia internetowego. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (214 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Quizlet

Aplikacje do zapamiętywania angielskich słówek za pomocą fiszek. Użytkownicy tworzą flashcards samodzielnie lub korzystają z gotowych zestawów. Zadania są różne: utworzenie słowa z kilku liter, wybranie odpowiedniego tłumaczenia z proponowanych wariantów, zapisanie słowa w elektronicznym notatniku. Na końcu każdego rozdziału system oferuje test. Za poprawne odpowiedzi otrzymuje się punkty bonusowe. Tryb powtórek interwałowych pozwala na naukę tego, co sprawia trudności. Polega to na przeglądaniu fiszek, sortowaniu ich i wypowiadaniu na głos wymowy i tłumaczenia. Z programu korzystać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Darmowa wersja działa tylko z połączeniem internetowym. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,0 (551 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Livango

Sprytnie zaprojektowany i przemyślany system zapamiętywania nowych słów poprzez skojarzenia wizualne (fiszki angielskie). Program jest również dobrze skonfigurowany do pracy z pamięcią słuchową. Istnieje okresowy test wiedzy, po którym następuje korekta błędów. Codziennie pojawiają się skrzynie ze słownictwem oraz trener wzmocnień. Uproszczona gramatyka z dostosowanymi zasadami. Unikalne statystyki oparte na poznanym materiale. W programie uwzględniono gamifikację - rywalizuj z przyjaciółmi, ucz się słów, zdobywaj punkty i bonusy. Ponad milion instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (45,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


DuoCards

Nauka angielskiego za pomocą fiszek (flashcards) i językowych kursów wideo. Aplikacja opiera się na metodzie powtarzania interwałowego. Idea jest następująca: aby zachować to, czego się nauczono w pamięci długotrwałej, konieczne jest okresowe powracanie do opanowanego wcześniej materiału. Użytkownik uczy się nieznanego słownictwa na fiszkach i wraca do niego za godzinę, kilka godzin lub dni później, aby jak najlepiej je przyswoić. System pozwala kategoryzować słowa na kilka grup: te, których się nauczył i te, których ma się nauczyć. Można je przeglądać, sortować i powtarzać. Kursy wideo składają się z filmów z napisami. Po ich obejrzeniu uczący się ma pojęcie, w jaki sposób poznane słownictwo jest używane w języku mówionym. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (22,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fiszkoteka

Nauka oparta jest na fiszkach słownych zawierających definicję w dwóch językach, jej akompaniament dźwiękowy w wykonaniu native speakera, transkrypcję, odpowiadającą jej wizualną ilustrację oraz przykład użycia. Technika ta działa na wszystkie rodzaje pamięci, ułatwiając szybkie zapamiętywanie. System pozwala na dodawanie własnych fiszek angielskich. Fiszkoteka zawiera pięć rodzajów treningów, statystyki wyuczonego materiału oraz indywidualne ustawienia programu. Ćwiczenia z interwałowymi powtórkami pomagają w szybszym i długotrwałym zapamiętywaniu słownictwa. Im częściej uczący się powraca do poznanych słów, tym lepiej są one przyswajane. W czołowej trzydziestce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,6 (17,6 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tobo

Darmowy program do nauki słówek angielskich i ich poprawnej wymowy. Słownik zawiera ponad 3500 słów: czasowników, przymiotników, rzeczowników, liczebników i standardowych zwrotów. Metoda oparta jest na nauce 5 nowych słówek dziennie. Materiał pomocniczy ─ fiszki z obrazkami. Ilustracje tworzą w mózgu obraz przedmiotu, dzięki czemu informacje są łatwiejsze i skuteczniejsze do zapamiętania. Tobo oferuje ciekawy sposób nauki języka: gry słowne i quizy. Za prawidłowe odpowiedzi przyznawane są punkty. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad 500 tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (18,2 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinDuo

Metoda zapamiętywania oparta jest na kolorowych kartach obrazkowych z profesjonalnym akompaniamentem audio angielskiego lingwisty, co pozwala na połączenie percepcji wzrokowej i słuchowej. Serwis wyposażony jest w symulator ortograficzny przypominający grę dla dzieci. Każde słowo posiada transkrypcję i szczegółowe statystyki terminów. LinDuo pozwala poświęcić dodatkowy czas na naukę ulubionych i trudnych zwrotów. System posiada ustawienia wymowy głosu, głośności, muzyki i efektów. Ponad milion ściągnięć. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (94,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fiszki

Aplikacja pomaga zapamiętać słowa, wyrażenia i popularne zwroty poprzez fiszki obrazkowe. Nauka dostępna jest w stu osiemnastu językach obcych, w tym angielskiego, w ośmiu zestawach tematycznych. Flashcards zawiera 5 gier, tryb słownictwa i powtórek, dostosowywane rozumienie ze słuchu i dostosowywane ustawienia czcionki. Istnieje możliwość załadowania własnych zestawów słówek do fiszek z Internetu, plików tekstowych, Excela itp. Działa w trybie offline. Nadaje się dla dzieci i dorosłych. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (28,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


LinGo Play

Szybki sposób na naukę języka angielskiego. Aplikacja zawiera ponad 5000 fiszek, 600 lekcji i 16 różnych typów ćwiczeń. Gry, testy i poradniki pomogą opanować gramatykę i wzbogacić słownictwo. Tematy są różne: medycyna, dom, edukacja, turystyka, zwierzęta, jedzenie, meble itp. Aby osiągnąć efekty wystarczy poświęcić na naukę 10-15 minut dziennie. Nietypową cechą LinGo Play jest obecność turniejów online, dzięki którym użytkownik może rywalizować z innymi użytkownikami z całego świata. Biorąc w nich udział, uczestnik zwiększa zasób słownictwa. System testów sprawdzi poziom nauki, a pomyślne ukończenie kursu zostanie oznaczone certyfikatem. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (4,09 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Vocly

Aplikacja zawiera ponad 1000 angielskich fiszek podzielonych na 100 kategorii tematycznych: kolory, hobby, zwierzęta, liczby, miejsca itp. Każda z nich posiada wersję angielską, tłumaczenie na język polski, transkrypcję oraz podkład głosowy od native speakerów. Wystarczy 7 minut dziennie, aby znacznie poszerzyć swoje słownictwo. Oprócz interaktywnych fiszek dostępne są gry, quizy i testy. Wszystko to sprawia, że nauka jest łatwa, zabawna i bardziej efektywna. Postępy są śledzone statystycznie. Zawsze można wrócić do tego, czego się nauczyło, aby to powtórzyć. Uczniowie mogą ustawić powiadomienia, aby nie przegapić następnej lekcji. Ponad 5000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FluentU

W aplikacji uczysz się angielskich słów za pomocą fiszek, a następnie zapamiętujesz je, oglądając wideo. Wygląda to tak: użytkownik wybiera fiszkę, uczy się nowego słowa, a następnie dowiaduje się, jak jest ono potocznie używane w filmie. Wszystkie wideo są w języku angielskim i mają napisy u dołu ekranu. Tylko interesujące treści: teledyski, kreskówki i zwiastuny. Podczas oglądania można poznać znaczenie każdego użytego słowa – wystarczy dotknąć napisów. Uczniowie mogą ćwiczyć, korzystając z gotowych zestawów lub tworzyć własne. Przed włączeniem filmu warto zapoznać się ze wszystkimi słowami występującymi w nagraniu, ułatwi to samodzielne tłumaczenie i zrozumienie treści. Są płatne zawartości. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,3 (3,55 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LingoCards

Zaprojektowana z myślą o dzieciach, początkujących i podróżnikach, aplikacja proponuje naukę brytyjskiego angielskiego słownictwa poprzez zabawę z jasnymi, kolorowymi kartami. LingoCards oferuje trzy tryby nauki. Pierwszy polega na zapoznaniu się z pojedynczymi kartami; drugi - na szybkim zapoznaniu się z całym zestawem; a trzeci - na trybie gry losowej, który pozwala sprawdzić swoją wiedzę. Program posiada ponad 30 poziomów trudności, dzieląc słownictwo na różne kategorie (jedzenie, pogoda, rodzina, hobby itp.). Ponad dziesięć tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki słówek z angielskiego


2 816