10 najlepszych aplikacji do rozwoju logiki dla dzieci

Rozwijanie logicznego myślenia u dzieci jest bardzo ważne. Logika pomaga myśleć szerzej, rozsądniej, znajdować wyjście z niestandardowych sytuacji i wyciągać właściwe wnioski. Doskonałą pomocą w tym celu mogą być nowoczesne aplikacje, które umożliwiają angażowanie się już od najmłodszych lat. Są one przeznaczone dla różnych grup wiekowych, od 3-4-latków po uczniów szkół średnich, a im młodsza grupa docelowa, tym więcej miejsca w programie poświęca się na element zabawy.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do rozwoju logiki dla dzieci na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


LogicLike

Gry edukacyjne uczą logicznego myślenia i analizowania, są odpowiednie dla przedszkolaków i uczniów w wieku 4-8 lat. Dzieciom proponuje się rozwiązywanie problemów matematycznych i logicznych, odpowiadanie na podchwytliwe pytania, rozwiązywanie zagadek z haczykiem. Istnieją proste i złożone zadania, ale jednocześnie wszystkie są interesujące. Twórcy sugerują, aby ćwiczyć mózg przez co najmniej 15-20 minut dziennie. Przykłady zadań: znajdź dodatkowy obiekt, ustal wzór, kontynuuj serię, rozwiązuj problemy z liczeniem i myśl o ruchach w szachach. Program jest tworzony przez doświadczonych nauczycieli i metodyków. Wśród 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (23 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Matematyka i Logika dla dzieci

Oryginalne oprogramowanie, przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, proponuje zastąpienie bajki na dobranoc wprowadzeniem do świata liczb i logiki oraz uczynienie matematyki integralną częścią codziennego życia. Program oferuje ponad 500 zadań arytmetycznych i logicznych, z zabawnymi jednorożcami, dinozaurami i innymi postaciami znanymi przez dzieci. Ćwiczenia w formie gry świetnie rozwijają intelekt i zdolność do koncentracji. Inne korzyści obejmują spersonalizowane dzienne plany nauki, regularne dodawanie nowych gier i możliwość korzystania z nich w trybie offline. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (4,81 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Brain Test

Łamigówki rozwijające logiczne myślenie i wyobraźnię, w które można grać samemu, z przyjaciółmi lub rodzicami. Zadania na liczenie, logikę, rozwój niestandardowego myślenia są odpowiednie dla każdego wieku. Przykładowe zadania są następujące: zgadnij, co ukrywa panna młoda i pan młody, znajdź nakarmionego komara, dokończ rysunek, zrównoważ liczby na wadze - każde zawiera ilustrację i możliwość akcji, wiele z odrobiną humoru i nieoczywistymi rozwiązaniami. Program działa bez dostępu do internetu, można z niego korzystać podróżując samochodem lub odpoczywając w parku. Bezpłatna aplikacja numer dwa w App Store w kategorii Quizy. Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (7,37 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Logikoland

Gry rozwojowe dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat stworzone przez psychologa z 10-letnim doświadczeniem. Ćwiczy prawą i lewą półkulę mózgu. Program zawiera łamigłówki, problemy, gry i zagadki, ćwiczenia na porównywanie przedmiotów, eliminowanie niepotrzebnych rzeczy, identyfikowanie wzorców, sudoku z kształtami. Interfejs i treści są w języku polskim. Najmłodszym dzieciom w rozwiązywaniu zadań pomocni będą rodzice. Darmowa wersja daje dostęp tylko do początkowych poziomów gry.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Easy Game

Aplikacja pomoże nauczyć się myśleć nieszablonowo. W katalogu znajdują się zagadki, łamigłówki, zadania. Pozwolą one rozwinąć logikę, pamięć, wyobraźnię i bystrość umysłu. Codziennie trenuj swój mózg, zdobywaj trofea za poprawne odpowiedzi, korzystaj z podpowiedzi, jeśli są potrzebne. Program obsługuje 17 języków, w tym polski, i jest przeznaczony dla kategorii wiekowej 12+, chociaż można grać już od 9-10 roku życia. W TOP-30 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Słowo". Ponad 50 milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (636 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kokoro Kids

Aplikacja z grami edukacyjnymi dla najmłodszych pociech z atrakcyjnym, barwnym designem. Zawiera ponad 200 różnych zadań zwiększających inteligencję: łamigłówki, ćwiczenia logiczne, arytmetyczne, słownictwo, rysowanie. Dzieci rozwiązują niestandardowe ciekawe zadania, uczą się i bawią. Metodologia została opracowana przez ekspertów w dziedzinie edukacji przedszkolnej i neuropsychologów, zgodnie z którą każde dziecko uczy się w dogodnym dla siebie tempie. Sztuczna inteligencja analizuje omówiony materiał, jakie są luki w temacie i na podstawie analizy tworzy program skupiający się na "słabych" obszarach.  Interfejs jest w języku angielskim, ale będzie zrozumiały dla dzieci i rodziców z minimalną znajomością języka. Ponad 100 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Brain Test 2: Historie

Darmowa aplikacja do rozwijania logicznego, przestrzennego i krytycznego myślenia. Użytkownicy grają w gry słowne, rozwiązują łamigłówki, rozwiązują trudne zadania i testy. Zabawne animacje sprawiają, że zadania są bardziej wizualne. Kiedy wyobrazisz sobie sytuację, łatwiej będzie znaleźć wyjście z niej. Platforma jest odpowiednia dla różnych kategorii wiekowych: dla dzieci w wieku szkolnym (od 9 lat), nastolatków i dorosłych. Jest to również świetna okazja do spędzenia czasu z rodziną w ciekawy i pożyteczny sposób. Gra nie wymaga połączenia z siecią: można trenować swój mózg nawet w pociągu lub samolocie. Interfejs i zadania są w języku polskim. W rankingu 20 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii Quizy. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (1,47 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


QuizzLand: quizy po polsku

Mini-gry na logikę, myślenie przestrzenne, umiejętności matematyczne, koncentrację, uwagę i intuicję. Ponad 1000 poziomów trudności, gdzie aby przejść o krok do przodu, musisz odpowiedzieć poprawnie na 21 pytań. Możesz pompować swój mózg w pojedynkę lub wziąć udział w bitwie grupowej. Aplikacja motywuje do codziennych ćwiczeń: daje możliwość uzyskania podpowiedzi i podwójnych punktów. Odpowiednia dla uczniów, którzy już umieją czytać, nastolatków i dorosłych. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Quizy. Ponad sto milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,7 (1,18 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


NeuroNation

Aplikacja do treningu mózgu dla uczniów szkół średnich, nastolatków i dorosłych zawiera ponad 30 gier. Pomoże rozwinąć logiczne myślenie, poprawić pamięć, zwiększyć uwagę i koncentrację. Program został opracowany we współpracy z neuropsychologami, a metodologia opiera się na nowoczesnych technologiach naukowych. Wśród ciekawostek: możliwość porównania swoich osiągnięć z wynikami uczestników z tej samej grupy wiekowej. W gronie 200 najlepszych darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (430 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Eureka

Mini-gry zwiększające aktywność mózgu. Rozwijają pamięć, logikę, koncentrację, szybkość rozwiązywania problemów, wyobraźnię. Ćwiczenia nie są do siebie podobne: każde jest unikalne, kreatywne, interesujące. 50 gier o różnych poziomach trudności jest odpowiednich dla dzieci w wieku szkolnym, nastolatków i dorosłych. Za poprawne rozwiązania przyznawane są punkty. Zadania są dość trudne, a wszystkie treści są w języku angielskim. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (12,5 tys. opinii)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


207