Lekcje CSS dla początkujących

Tworzenie stron internetowych ściśle związane z programowaniem. Oprócz układania tekstu, tworzenia linków i tak dalej, trzeba jeszcze zadbać o ładny lub przynajmniej przyjazny dla użytkownika design. Do tego właśnie służy CSS. Język ten pomaga ustawić parametry strony pod względem jej wyglądu, czyli kolory liter, ich wielkości. Można również pracować nad stylem strony.

Bez takiego narzędzia przeglądarka nie będzie w stanie wyświetlić stron tak, jak chce tego programista, jeśli chodzi o design.


Wstęp

Projektowanie mocno łączy się ze strukturą, dlatego sensowne ustawienie dobrego oprogramowania, które umożliwia edycję wszystkich poziomów strony jednocześnie. Bez struktury nie ma co przekształcać, więc trzeba jednocześnie budować ciało witryny.


Style

Podkreślenie, wyróżnienie, kursywa. Istnieje wiele opcji nadania unikalnego charakteru, ale wszystkie one skupione głównie na czcionkach. Dzięki poznaniu sposobów na to, aby dostępne teksty wyglądały wyjątkowo, można już uzyskać dobry projekt wizualny nawet przy braku zdjęć.


Kurs od podstaw

Tworzenie stron internetowych przychodzi łatwiej, jeśli opanujemy każdy z kroków związanych z budową tego typu platform. CSS nie można zignorować, ponieważ to jeden z najbardziej podstawowych języków w procesie.


Zdjęcia

Bez zdjęć oczywiście Internet nie byłby tak przydatny, bo wiele informacji ludzie odbierają wizualnie. Dodanie zdjęcia sprawi, że strona będzie wyglądała ładnie i informacyjnie. Przy okazji, używając kodu, można zmniejszyć, powiększyć, odwrócić zdjęcia. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie potrzebne czynności. 


Tabele

Wyjątkowo przydatna opcja. Bez tabel trudno jest ustrukturyzować dane i przekazać pewne ważne informacje. W przypadku materiałów, które będą polegały na dostarczaniu danych statystycznych, szczególnie ważne zastosowanie tego typu rozwiązania.


Struktura strony


Pozycjonowanie elementów


Porady dla początkujących


Ikony mediów społecznościowych

Do zwiększenia popularności źródła dopuszczalne wykorzystać różne narzędzia marketingowe, w tym integrację z mediami społecznościowymi. Wystarczy, że na stronie będzie logo, aby to zadziałało.


Animacja

Im więcej efektów wizualnych dodanych do strony, tym atrakcyjniej ona wygląda. Współczesne trendy zobowiązują właścicieli serwisów do zrobienia jak najbardziej przyjaznego, intuicyjnego i unikalnego interfejsu. Dzięki temu możliwe przyciągnięcie większej liczby użytkowników.


Animacje CSS w 30 minut


Przejścia


Animowany Input


Animowane slajdy


Animowane przyciski

Może to znacznie poprawić wizualną część projektu. Warto zaznaczyć, że nie wpłynie to na wydajność strony, co jest ważne. Mając opanowaną tę umiejętność, potrafimy stworzyć wiele ciekawych rozwiązań.


Cienie

Aby obiekty sprawiały wrażenie trójwymiarowych, nie trzeba stosować żadnych skomplikowanych technik. Taką iluzję można łatwo uzyskać poprzez dodanie cieni. Funkcja tego typu pozwala na szczegółowe dopasowanie do aktualnych potrzeb programisty.


Priorytet

Obiekty mogą zawierać różne treści, ale w zależności od aktualnej aktywności użytkownika zmienia się priorytet konkretnego rozdziału. Żeby poprawić użyteczność zasobu, a także jego wydajność, sensowne dostosowanie algorytmu wyświetlania.


Menu

Pola nawigacyjne i szybkiego przejścia niezbędne dla strukturyzacji platformy. Istnieją różne opcje wizualizacji i kolorów. Dzięki tak giętkim opcjom zawsze łatwo wymyślić coś nowego i niepowtarzalnego.


Siatka

Im więcej treści można zmieścić na ekranie, tym lepiej. Do równomiernego rozłożenia informacji służy funkcja o nazwie Grid. To standardowa siatka okna, która podzieli przestrzeń użytkową równomiernie dla zalogowanych materiałów.


Obiekty trójwymiarowe

Dodanie modeli 3D bywa uzasadnione w niektórych sytuacjach. Trzeba pamiętać, że strona musi być mała, aby szybciej się ładowała, ale czasami styl też istotny.


Szczegóły dotyczące formularza logowania

Jeśli chodzi o stronę internetową, która będzie gromadzić informacje i została stworzona z myślą o jak najwygodniejszej obsłudze, koniecznie trzeba zadbać o możliwość rejestracji. W tym przypadku konto osobiste będzie dostępne po wprowadzeniu przez użytkowników swoich danych osobowych, a będą oni to robić w specjalnym formularzu.


Ocena

Otrzymanie opinii użytkowników pomaga ulepszyć nasz produkt. Możliwe wykorzystanie rankingu do zbierania informacji. Stworzenie narzędzia do zbierania statystyk i opinii dość racjonalne.


Kurs HTML i CSS online


Pseudoelementy CSS

To podejście projektowe pomaga wprowadzić niewidoczne zmiany w obiektach bez modyfikowania kodu, dzięki czemu one łatwiejsze do odczytania. 

Innymi słowy, umożliwia dostosowanie istniejących ustawień bez ich bezpośredniej edycji.


Flexbox

Zabawna i prosta gra, która pomaga rozwijać umiejętności projektowania. To narzędzie może radykalnie poprawić umiejętności kodowania w zabawny sposób. 

Użytkownik zostaje poproszony o wykonanie kilku zadań w trybie uproszczonym. Eliminuje to wiele błędów i pozwala na koncentrację.


Darmowy kurs Bootstrap


Tworzenie listy rozwijanej


Progress bar


Navigation bar


501
30 wideo