Lekcje Adobe XD dla początkujących

Adobe Experience Design to nowy pakiet oprogramowania, który zyskuje coraz większą popularność wśród twórców stron internetowych i aplikacji na smartfony i tablety. Daje to możliwość projektowania i prototypownia w jednym miejscu. Program oferuje naprawdę szeroką funkcjonalność i został dobrze przemyślany pod kątem jego docelowego zastosowania.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje Adobe XD do samodzielniej nauki w domu.


 Wprowadzenie

Wideo zainteresuje osoby, które dopiero poznają program i zaczynają go testować. Interfejs składa się z paska narzędzi i ich ustawień. Po wybraniu narzędzia, po prawej stronie otwiera się panel z właściwościami, w którym można ustawić wymagane parametry. Oprogramowanie wyposażone jest w samouczek wprowadzający, który pozwala użytkownikom poznać podstawy jego działania. Początkowe okno pozwala wybrać rozmiar projektu dla smartfonów, tabletów, komputerów lub niestandardowy. W przeciwieństwie do Photoshopa nie ma zbyt wielu narzędzi, ale jest ich wystarczająco dużo, aby zaprojektować stronę internetową.


Tworzenie strony

Lekcja o tworzeniu szablonu strony internetowej od zera pomoże zrozumieć zasady i sposoby korzystania z narzędzi w Adobe XD. Prosty i nowoczesny projekt można łatwo replikować, nawet jeśli wcześniej nie robiłeś tego profesjonalnie. Cały proces jest wyjaśniony krok po kroku (rysowanie siatki, podstawowe elementy, przyciski, dodawanie obrazków i tekstu).


Landing page

Landing page to każda strona w serwisie internetowym, która zachęca użytkownika do podjęcia akcji: zakupu, subskrypcji, pobrania itp. Są one tworzone dla wąskiej grupy odbiorców, stanowiąc skuteczne narzędzie reklamowe. Lekcja dotyczy projektowania spersonalizowanej witryny. Instrukcje krok po kroku z komentarzami autora pomogą szybko i łatwo samodzielnie stworzyć landing page.


Formularz logowania

Prosty interfejs i niezbędne narzędzia sprawiają, że Adobe XD jest bardzo popularny wśród twórców stron internetowych. W prosty sposób można komponować elementy, tworzyć przyciski, dodawać tła i wstawiać obrazy. Interaktywne podświetlenie rozmiaru obiektu, jego środka oraz odległości między nimi ułatwia pracę i pozwala na natychmiastowe wyśrodkowanie i ustawienie rozmiaru. W lekcji pokazano, jak zaprojektować formularz logowania, który łączy w sobie elementy grafiki, czcionek i kolorów, dając praktyczne wprowadzenie do tego, jak można skonstruować różne formularze.


Produkty w katalogu

Wysokiej jakości design strony produktu w sklepie internetowym ma pozytywny wpływ na doświadczenie podczas zakupów i opinię klientów. W trakcie transmisji udzielanych zostaje sporo porad, które przydadzą się zarówno początkującym, jak i doświadczonym webmasterom.


Pozycja stała

Niektóre elementy mają być widoczne na stronie przez cały czas, nawet przy scrollowaniu. Należą do nich np. menu, przycisk pomocy czy koszyk na zakupy. Do tworzenia tych elementów służy funkcja "Fix position".


Efekt Hover

Przydatny i atrakcyjny efekt, który ułatwia interakcję użytkownika z interfejsem.


Animowany interfejs

Jednym z nowych trendów w tworzeniu stron internetowych i aplikacji stała się animacja elementów interfejsu.


Interakcje

Logika i szybkość wyszukiwania konkretnych produktów wpływa na liczbę zamówień. Warto zaprojektować menu nawigacyjne w taki sposób, aby jak najwięcej sekcji produktowych było widoczne.


Overlay

Aby zachęcić potencjalnych klientów do aktywności, możesz stworzyć overlay ze specjalną ofertą.


Grupowanie elementów

Lekcja dotycząca grupowania elementów interfejsu, w której łączone są grafiki, czcionki i kolory, przedstawi praktyczny sposób konstruowania wielopoziomowych grup.


Menu z animacją

Adobe XD daje możliwości wdrażania najnowocześniejszych rozwiązań.


Skróty klawiszowe

Znajomość skrótów klawiszowych znacznie przyspiesza pracę. Program jest wciąż rozwijany, pojawiają się nowe aktualizacje, dzięki którym staje się bardziej praktyczny w użyciu.


958
12 wideo