10 najlepszych darmowych aplikacji do tworzenia awatarów

Pierwszą rzeczą, na którą ludzie zwracają uwagę w sieci społecznościowej, jest awatar, ponieważ często przedstawia on "oblicze" użytkownika w cyfrowym świecie. Dlatego główny obraz profilu powinien być atrakcyjny, wysokiej jakości i zapadający w pamięć. Dzięki nowoczesnym technologiom i programom można tworzyć oryginalne portrety w stylu kreskówek i animacji lub trójwymiarowe grafiki generowane przez sztuczną inteligencję bezpośrednio na smartfonie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do tworzenia awatarów na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Bitmoji

Aplikacja tworzy postać kreskówkową (awatar), emoji i naklejki z portretu użytkownika. Korzystanie z programu jest bardzo proste: wystarczy przesłać selfie, wybrać odpowiednią fryzurę, akcesoria i ubrania, a oprogramowanie zamieni zdjęcie w spersonalizowanego awatara. Bitmoji pozwala zmieniać obrazy zgodnie z trendami mody i porą roku. Na przykład zimą można wybrać stylową kurtkę puchową dla swojej postaci, latem ─ dżinsy i T-shirt. Zdjęcie szybko zostaje przetworzone, a ilustracja graficzna wygląda podobnie do źródła. Rezultaty są zapisywane w galerii. W razie potrzeby można je wysłać do znajomych, umieścić na ścianie w sieciach społecznościowych. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Narzędzia". Ponad 100 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (3,62 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


ToonMe

Aplikacja do tworzenia kreatywnych awatarów ToonMe przekształca zdjęcia w rysunki wektorowe lub portrety kreskówkowe. Istnieje wiele efektów artystycznych: niektóre wprowadzają drobne poprawki do źródła, inne zmieniają je nie do poznania. Aby upewnić się, że wynik nie zawiedzie, należy wybrać zdjęcia wysokiej jakości, na których wyraźnie widać twarz. Obrazy są przetwarzane w ciągu kilku sekund. W trakcie tego procesu dodawane są różne elementy graficzne. Na przykład zmieniane jest tło, wstawiane są napisy. Rezultat można udostępnić bezpośrednio z okna edytora ─ przesłać go do sieci społecznościowych lub wysłać znajomym. W czołowej czterdziestce darmowych aplikacji graficznych w Apple Store. Ponad 50 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (1,33 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


NewProfilePic

Aplikacja do tworzenia zdjęć profilowych oparta na sztucznej inteligencji. Podstawą są twoje własne zdjęcia (można dodać kilka), a następnie sieć neuronowa rysuje portret osoby, biorąc pod uwagę jej osobowość, i tworzy potężną ilustrację graficzną. Użytkownik ma możliwość uzyskania realistycznych ilustracji lub bardziej eksperymentalnych i fantazyjnych awatarów. Podczas tworzenia dostępnych jest wiele efektów artystycznych, w tym romantyczne efekty bokeh, tła w stylu pop art, krople deszczu i filtry neonowe. Ponad 5 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (93,7 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Avatoon

Serwis do tworzenia kreskówkowych awatarów. Oprogramowanie zmienia osobę na zdjęciu w postać z kreskówki. Wszystko, co należy zrobić, to wykazać się wyobraźnią i stworzyć wizerunek odzwierciedlający charakter, osobowość i nastrój. W Avatoon dostępne są popularne narzędzia do edycji (ponad 500 opcji): retusz, nakładanie efektów, zastępowanie tła itp. W ustawieniach istnieje możliwość zmiany ubrania, fryzury, akcesoriów. Funkcja rozpoznawania twarzy pomaga maksymalnie upodobnić bohatera do wyglądu użytkownika. Zdjęcie można przetwarzać w nieskończoność, aż do odtworzenia idealnego cyfrowego selfie odpowiednika. Ponad 50 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,13 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dollify

Twórca lalkowych awatarów. Istnieje możliwość tworzenia zarówno kobiecych, jak i męskich wizerunków z kreskówek. Użytkownik wybiera kolor skóry, włosów i oczu, kształt brwi, fryzurę i styl ubioru i otrzymuje pełnoprawny lalkowy portret. Wymyślone postacie są zapisywane w aplikacji i dostępne do pobrania na telefon. Można je również przesyłać znajomym. Program ma ograniczenia: darmowa wersja ma niewielki wybór ubrań i fryzur, a w systemie można zapisać nie więcej niż pięć postaci. Ponad pięćdziesiąt milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (601 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Profile Pic 3D avatar

Aplikacja z samouczącą się siecią neuronową tworzy awatary profilowe ze zdjęć. Sztuczna inteligencja bada rysy twarzy i tworzy spersonalizowany portret w stylu anime lub kreskówki. Obraz jest trójwymiarowy i realistyczny. Filtry neonowe, zamiana tła i inne efekty artystyczne dodadzą uroku twemu profilowemu obrazowi. Rysunek można umieścić w jednej z designerskich ramek graficznych, a następnie udostępnić w sieciach społecznościowych. Utworzone pliki są przechowywane w bazie danych programu. Zawsze można uzyskać do nich dostęp. Ponad 100 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


SuperMe

Kreator awatarów w stylu kreskówek anime, który spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Kreator awatarów stylizowanych na kreskówki anime, który spodoba się zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Działa w dwóch trybach: automatycznym i ręcznym. W pierwszym przypadku serwis samodzielnie wybiera wizerunek bohatera. W drugim ─ użytkownik wybiera wygląd postaci z kreskówki, kolor włosów, styl, fryzurę, strój, a nawet emocje (w sumie ponad 1000 opcji). Użytkownik koloruje ubrania według własnego gustu, dodaje akcesoria i odpowiednie tło. SuperMe publikuje powstałe kreacje w sieciach społecznościowych: na ścianie, w wiadomościach, w razie potrzeby jako zdjęcie tytułowe profilu. Istnieją płatne subskrypcje. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,7 (56,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Generator grafiki AI

Generator przekształca selfie lub fotografie portretowe w awatary 3D przy użyciu sztucznej inteligencji. Program skanuje dodane zdjęcie, a użytkownik wybiera styl (komiksowy, anime, cyberpunkowy, nowoczesny itp.) oraz poziom podobieństwa do oryginału. Następnie oprogramowanie przetwarza dane i generuje trójwymiarowy awatar graficzny. Technologia szczegółowego utrwalania pozwala ożywić obraz mrugnięciem, uśmiechem, uśmieszkiem lub smutkiem na twarzy. Pliki są zapisywane w galerii apki, można je pobrać na telefon lub umieścić w sieciach społecznościowych. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 3,9 (50,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


PicsArt

Prosty i funkcjonalny edytor zdjęć, w którym można tworzyć spektakularne awatary. PicsArt zawiera różne narzędzia do przetwarzania portretów: można wybrać styl, zmienić rozmiar, dodać ramki, maski, tekst, nakładać obrazy jeden na drugi, retuszować fotografię. Projekt jest zapisywany w formacie PicsArt. Jest to wygodne, jeśli chcesz dokończyć przetwarzanie później. Edytor umożliwia udostępnianie obrazków w popularnych sieciach społecznościowych. Program ma również własną społeczność, w której ludzie publikują przetworzone zdjęcia, komentują i dają polubienia. Podstawowe funkcje są bezpłatne i pozwalają na stworzenie wysokiej jakości awatara na swój profil. Wśród 10 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdjęcia i wideo". Ponad miliard pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,8 (11,9 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zepeto

Wirtualna sieć społecznościowa, w której można stworzyć awatara, wybrać wyimaginowany świat i nawiązać w nim nowe znajomości. Program wyświetla obraz na ekranie w trójwymiarowej projekcji, a ustawienia pozwalają wybrać wygląd, ubrania, styl, akcesoria. Istnieje wiele filtrów, efektów i tła. Aby utworzyć awatar zdjęcie nie jest wymagane, więc wizualnie postać nie zawsze będzie podobna do użytkownika. Dzięki temu można stworzyć unikalne wizerunki i wypróbować różne role. Na liście 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w gatunku Sieci społecznościowe. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,0 (2,34 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


352