10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki tureckiego

W ciągu ostatnich kilku lat język turecki stał się bardzo popularny, a liczba osób, które chcą się nim biegle posługiwać, gwałtownie wzrosła. Znajomość języka pozwala czuć się bardziej komfortowo w innym kraju, swobodnie się komunikować i rozwiązywać codzienne problemy. Świetnym rozwiązaniem do nauki tureckiego są interaktywne programy mobilne. Można z nimi ćwiczyć w każdej dowolnej sytuacji, przeznaczając na naukę od 5 minut do pół godziny dziennie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka tureckiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Program oferuje naukę nie tylko pojedynczych słów, lecz całych zwrotów – podczas codziennych lekcji. Nauka zwrotów jest bardziej celowa i wygodna, ponieważ pomaga lepiej zapamiętać połączenia słów, a także pozwala poczuć język, jego strukturę i budowę. Można zapisywać i analizować swoje postępy. Warto też codziennie rozwiązywać quizy i pracować nad błędami. Mondly posiada symulatory wymowy i pisowni oraz dialogi audio do słuchania obcej mowy. Zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. W TOP-15 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (44,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki tureckiego, która działa bez połączenia z internetem. Pomaga w doskonaleniu słownictwa poprzez zastosowanie unikalnej techniki zapamiętywania opartej na siedmiu rodzajach zróżnicowanych ćwiczeń. Dziesięć poziomów trudności, z którymi można się uczyć krok po kroku: od nauki alfabetu do opanowania najpopularniejszych słów i zwrotów. Baza słownictwa zawiera 11000 słów i zwrotów (dla ułatwienia podzielonych na 320 tematów), które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Korzystając z FunEasyLearn użytkownik uczy się czytać, pisać i biegle posługiwać się językiem obcym. Apka nadaje się dla dzieci. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (22,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Nauka języka tureckiego z indywidualnym planem edukacyjnym. Kurs Busuu zawiera około 80 kompleksowych lekcji służących zapamiętywaniu tureckich słówek, ćwiczeniu umiejętności komunikacyjnych i poznawaniu zasad gramatycznych. Formaty są różne: użytkownicy uczą się piosenek, słuchają dialogów, tłumaczą teksty i robią testy. Dużą zaletą jest możliwość komunikowania się z native speakerami. Można z nimi nie tylko porozmawiać na dowolny temat, lecz także przesłać pracę domową do sprawdzenia. Partnerzy językowi wskażą błędy i wyjaśnią, jak wykonać je poprawnie. Program działa w trybie offline: aby uczyć się bez dostępu do sieci, należy pobrać lekcję na swój telefon. Umożliwia naukę we własnym tempie, w dogodnym dla siebie czasie. Na zakończenie kursu wydawany jest certyfikat. Wśród 10 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 120 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,4 (524 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Drops pomaga w nauce podstawowego słownictwa tureckiego (łącznie 2300 słów, podzielonych na 110 kategorii tematycznych). Twórcy metody porzucili długie, żmudne lekcje i przyjęli rozrywkowe podejście do nauki. Wystarczy 5 minut dziennie, aby skutecznie uczyć się nowych słów. Krótkie lekcje (stąd nazwa "drops") pozwalają lepiej się skoncentrować. Fiszki z ilustracjami tworzą w mózgu obraz docelowego słowa i ułatwiają jego zapamiętanie. Głos lektora powtarza każde słowo kilka razy (dzięki czemu również szybciej wbija się w pamięć). Użytkownicy też odgadują znaczenia słów znajdujących się na fiszkach, tworzą słowa z liter, a także utrwalają poznany materiał, odpowiadając na pytania quizowe. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Nacisk kładziony jest tu na budowanie słownictwa. Ale później łatwiej jest przejść do aplikacji z sekcjami dotyczącymi ortografii, interpunkcji i gramatyki. Można nauczyć się do 100 słów tygodniowo. Drops działa w trybie offline. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 500 tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (26 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy słownik języka tureckiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słówek i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom z ilustracjami, podpisami i podkładem głosowym (10000 sztuk). Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (5,79 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jest to kompletny kurs dla początkujących w języku tureckim z ćwiczeniami z zakresu słownictwa, gramatyki, czytania, słuchania i pisania. Lekcje mają formę gry i trwają 5-10 minut. Ćwiczenia są wielokrotnego wyboru i obejmują różne tematy, w tym sport, podróże, edukację i jedzenie. Każda lekcja obejmuje gramatykę, wymowę i zasady czytania. Za wykonanie ćwiczeń otrzymujesz punkty. Postępy są wskazywane w statystykach. Tablica liderów użytkowników Duolingo jest aktualizowana codziennie. Duch rywalizacji motywuje do poważniejszej nauki, a także do większej pilności i uwagi. Interfejs programu jest w języku angielskim. Do wykonania zadań wystarczy podstawowa znajomość angielskiego. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (15 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Memrise to lekcje tureckiego na podstawowe tematy (pierwsze słowa, wprowadzenie, dom, lotnisko, sklep, praca itp.). Program jest tak skonstruowany, że każdy może opanować podstawy języka nawet od zera. Lekcje są krótkie i proste. Jest wiele filmów z native speakerami. Uczniowie oglądają, słuchają, zapamiętują, a następnie zaczynają mówić w języku obcym. Swoją wymowę można sprawdzić dzięki technologii rozpoznawania głosu. Nagrywasz audio, a system ocenia, czy masz akcent, czy nie. Dzięki Memrise słowa i wyrażenia są przechowywane w pamięci długoterminowej. Uczący się nie tylko zapamiętują je, ale rozumieją ich znaczenie i są w stanie używać ich w realnych sytuacjach. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Turkish

Interaktywny program do budowania zasobu słownictwa i nauki mówienia po turecku. Dostosowany dla początkujących i podróżujących. Uczy komunikacji na najczęściej spotykane tematy konwersacyjne. Z Nemo użytkownicy poznają 16 nowych słów dziennie, ćwiczą wymowę z nagraniami audio native speakerów, nagrywają swoją wymowę i porównują ją z oryginalnym brzmieniem. Postępy są śledzone w statystykach: ile słów się nauczyłeś, ile zaliczyłeś dzisiaj, a ile masz jeszcze do zaliczenia. Słownictwo podzielone jest na zestawy tematyczne. Możesz zacząć od dowolnej. Program działa offline, bez połączenia z Internetem. Ponad sto tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (2,31 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Bezpłatna aplikacja do nauki języka tureckiego zawiera samouczki, teksty do czytania, dziesiątki ćwiczeń, 5000 fiszek dydaktycznych, 4000 słów i ponad 300 zwrotów. Lekcje trwają 10-15 minut dziennie. Treści są zróżnicowane, obejmują takie tematy jak zdrowie, przyroda, edukacja, wyposażenie wnętrz i tak dalej. Po każdym przestudiowanym temacie użytkownik zostaje oceniony i sprawdzony ze znajomości materiału. Każdy chętny może wziąć udział w turnieju językowym LinGo Play. Funkcja powtórek pozwala w każdej chwili wrócić do zaliczonych tematów w celu ich powtórzenia. Oprogramowanie działa w trybie online i offline. Przeznaczone dla osób początkujących oraz tych, które już biegle posługują się językiem. Na zakończenie kursu wysyłany jest certyfikat drogą mailową. Ponad dziesięć tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


MetaLanguage

Darmowy program z kursem języka tureckiego dla początkujących, który działa bez połączenia z internetem. Zawiera słownik ponad 7000 słów z ilustrowanymi kartami, podpisami i nagraniami głosowymi.  Słownictwo podzielone jest na grupy tematyczne: kolory, ludzie, pogoda, zwierzęta, hotele, daty, samochody itp. Każda z tych grup zawiera różne podgrupy słów. Na przykład dział dotyczący człowieka obejmuje wyrazy dotyczące emocji, cech charakteru, rodziny, części ciała. Po przestudiowaniu jednego bloku można przystąpić do testu wiedzy. Istnieją trzy opcje testowania: rozumienie ze słuchu, pisanie i tłumaczenie. Nadaje się dla podróżników, dzieci, uczniów i nastolatków. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (22,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


1 196