15 najlepszych darmowych aplikacji do nauki portugalskiego

Nauka portugalskiego za pomocą programów mobilnych jest bardzo wygodna. Gadżety są zawsze w zasięgu ręki, więc możesz uczyć się gdziekolwiek i kiedykolwiek chcesz. Najważniejsze to wybrać odpowiednią metodę i uczyć się od 5 do 45 minut dziennie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka portugalskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Nauka rozpoczyna się od podstawowych dialogów pomiędzy dwoma rozmówcami. Technika ta pozwala na szybkie zapamiętanie prostych zwrotów i wykorzystanie ich do budowy zdań. Z Mondly łatwo jest nauczyć się mówić bez akcentu, zapamiętać zwroty potrzebne w prawdziwych sytuacjach życiowych i ćwiczyć mówienie. System dostosowuje się do tempa każdego użytkownika. Trudność zadań można ustalić indywidualnie. Zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. Jeden moduł trwa 45 minut. Można zapisywać i analizować swoje postępy. W TOP-10 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,7 (9,73 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki portugalskiego, która działa bez połączenia z internetem. Są trzy główne poziomy (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Użytkownicy zostają zachęceni do nauki ponad 6000 popularnych słów i 1250 zwrotów, które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Wszystkie słowa są podzielone na tematy i podtematy, a zasób słownictwa podlega ciągłej aktualizacji. Za pomocą FunEasyLearn uczący się opanowują alfabet, czasy, rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki oraz zasady czytania. Ćwiczenia w formie gry całkiem dobrze nadają się zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (4,28 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Busuu

Serwis łączy miliony ludzi (ponad 120 milionów użytkowników), którzy chcą się uczyć poprzez interakcję z native speakerami i innymi uczącymi się. Umożliwia naukę we własnym tempie, w dogodnym dla siebie czasie. Lekcje interaktywne, ćwiczenia w mówieniu i pisaniu oraz komunikacja z członkami społeczności to podstawowe funkcje. Materiały zamieszczane są przez samych nauczycieli i uczących się. Specjalnie opracowany algorytm testów pozwalający na określenie luk w wiedzy. System został zaprojektowany tak, aby zachęcić ucznia do mówienia na głos, pokonując tym samym strach przed barierą językową. Wśród 15 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,5 (524 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Nauka języka portugalskiego w programie opiera się na metodzie immersji, a także na wzrokowym zapamiętywaniu słów i ich skojarzeń. Dla pełnego zanurzenia zaleca się naukę w ciszy, aby nic nie rozpraszało. Ćwiczenia podzielone są na tematy: praca, rodzina, wakacje, biznes itp. Odgrywane są scenariusze, które każdy z nas spotyka w życiu. W aplikacji można dostosować tempo ćwiczeń do swoich indywidualnych potrzeb. Wykłady są krótkie: 5-10 minut dziennie. Działa również bez połączenia z internetem. Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (358 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Praktyka języka portugalskiego na każdym poziomie zaawansowania. Szeroki zakres możliwości treningu: fiszki dydaktyczne, lekcje językowe, turnieje z innymi użytkownikami, gry online, testy, tworzenie własnych słowników. Ćwiczenia skupiają się na nauce gramatyki i słówek, które są szeroko wykorzystywane w środowisku językowym. Proces edukacyjny jest zbudowany od prostego do złożonego. Na codzienną naukę języka wystarczy 10-15 minut. Na zakończenie kursu użytkownik otrzymuje certyfikat. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,1 (4,07 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Memrise

Aplikacja Memrise pomoże szybko opanować język portugalski. Metodyka opiera się na zapamiętywaniu słów i zdań, zrozumieniu ich znaczenia i komunikacji z ludźmi. Lekcje są proste i krótkie, tworzone przez użytkowników serwisu. Istnieją tutoriale audio i wideo z native speakerami. Słuchanie ich wypowiedzi ułatwia uzyskanie prawidłowej wymowy. Wszystkie tematy z przybliżeniem podzielone są na 15 grup: czasowniki, kolory, słowa opisujące emocje i tak dalej. Przebieg lekcji można ustawić samemu. Działa w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,7 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


HiNative

Darmowy serwis pytań i odpowiedzi oferuje komunikację z native speakerami w celach nauki języków obcych. Dzięki społeczności HiNative łatwo jest zanurzyć się w kulturze, tradycjach i osobliwościach obcych krajów, komunikując się z ich mieszkańcami. Można rozmawiać z Portugalczykami lub Brazylijczykami i zadawać im pytania w czasie rzeczywistym. Istnieją dwa sposoby rozpoczęcia rozmowy: zadanie pytania w wiadomości audio lub sformułowanie go przy użyciu automatycznych szablonów. Pierwsza opcja przydaje się do ćwiczenia wymowy i codziennych wyrażeń. Druga umożliwia naukę formułowania własnych zdań. Rozmówcy szybko odpowiadają, mogą ocenić akcent, polecić literaturę i dodatkowe ćwiczenia. Ponad 5 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,5 (44,4 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Portugalski od zera

Darmowy kurs pomoże opanować język portugalski od podstaw. Symulator został zaprojektowany przez nauczycieli i lingwistów, aby nauka była szybka i skuteczna. Lekcje podzielone są na kategorie: rodzina, święta, części ciała, emocje, liczby, kolory, sport, zwierzęta i jedzenie. Informacje zapamiętywane są w formie gry. Na zajęcia trzeba poświęcić 5 minut dziennie. W aplikacji można ćwiczyć ortografię, uczyć się tłumaczeń i mówienia bez akcentu. Odpowiednia dla dorosłych i dzieci. Ponad 50 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (638 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LingQ

LingQ pozwala na naukę z wykorzystaniem treści, które interesują użytkownika. Wybór jest szeroki ─ filmy, artykuły, książki, wiadomości, podcasty. Metodyka nie opiera się na zapamiętywaniu pojedynczych słów, ale na uczeniu się ich w kontekście. Kiedy mózg przetwarza sensowny materiał, zapamiętuje go szybciej. Można wybrać opcję robienia tego samemu lub ustawić to automatycznie. Zaleca się rozpoczęcie od poziomu łatwego, stopniowo przechodząc do trudniejszego. LingQ działa w trybie offline. Informacje są aktualizowane automatycznie po podłączeniu do sieci. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (23,9 tys. glosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ucz się portugalskiego

Darmowy kurs brazylijskiego portugalskiego dla początkujących w formacie zabawowym. Do dyspozycji jest 500 słów z obrazkami i podkładem głosowym. Zwroty wypowiadane są przez native speakerów. Kurs oparty jest na lekcjach oraz ćwiczeniach dotyczących pisania, czytania i mówienia. Materiał podzielony jest na poziomy trudności ─ początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany. Treść dzieli się na tematy (w sumie 36 tematów). Na poziomie początkującym obejmują one alfabety, liczby i kolory. Następnie trudniejsze tematy ─ sport, dom, święta itd. Można uczyć się bez dostępu do internetu na telefonie lub tablecie. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (12,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Beelinguapp

Nauka języka za pomocą oryginalnych książek z tłumaczeniem i akompaniamentem audio. Jednoczesne słuchanie i czytanie pozwala lepiej opanować materiał. Jako język referencyjny dostępny jest każdy język, który zna użytkownik. Lista utworów jest obszerna: bajki, klasyka, literatura współczesna i fikcja. Książki podzielone są na poziomy trudności i gatunki. Nauka odbywa się w indywidualnym tempie. Beelinguapp jest odpowiedni dla początkujących i tych, którzy już znają język. Audiobooki są dostępne online i offline. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (70,4 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Aplikacja Drops oparta jest na technikach grywalizacji z krótkimi pięciominutowymi lekcjami. Ćwiczenia są proste, skupiają się na gramatyce i słownictwie. Program pozwala na naukę poszczególnych słów, znajdowanie synonimów, tworzenie zdań i wstawianie znaczących zwrotów. Apka jest skierowana przede wszystkim do wzrokowców: każdemu słowu towarzyszy obrazek, który pomaga mózgowi szybciej zapamiętać informacje. Odpowiednia dla początkujących. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (7,99 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Portuguese

Nemo pozwala szybko opanować najczęściej używane słowa i wyrażenia w języku portugalskim (brazylijskim). Istnieje wsparcie głosowe: można posłuchać każdego słowa w ćwiczeniu. Poprawianie wymowy jest łatwe dzięki opcji "Studio nagrań". Użytkownik nagrywa słowa w formacie audio, a następnie porównuje je z tym, jak wymawia je native speaker. Program zapewnia dostęp do słownika, tłumaczenia tekstów oraz kart z obrazkami przedmiotów ułatwiających zapamiętywanie. Odpowiedni dla poziomu początkującego, średnio zaawansowanego i zaawansowanego. Dostęp do Internetu nie jest konieczny. Ponad 50 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (638 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Loecsen

Rozmówki audio dla podróżników pomogą poznać podstawowe zwroty potrzebne do porozumiewania się w obcym kraju oraz uzyskać prawidłową wymowę. W programie kursu przedstawiono łącznie 400 tematycznych zwrotów. Dla ułatwienia zostały one podzielone na 17 tematów. Każdy zwrot ma swój podkład audio. Aby pomóc w szybszym zapamiętaniu informacji, Loecsen sugeruje granie w quizy, oglądanie ilustracji i słuchanie nagranych rozmów. Lekcje trwają niedługo. W ciągu zaledwie 10 minut dziennie można uzyskać dobre wyniki. Oprogramowanie działa również bez połączenia z internetem. Ponad sto tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (9,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


MemoWord

Aplikacja z fiszkami portugalskimi. Każde słowo ma swoją wyrazistą ilustrację, transkrypcję, akompaniament audio oraz przykłady zastosowania w zdaniach. System nadaje się do ćwiczenia słownictwa, pisowni i mówienia. MemoWord pozwala na dodawanie nowych słów i wyrażeń. Zaleca się korzystanie z serwisu kilka razy dziennie. Do samodzielnego sprawdzenia wiedzy dostępne są testy i egzaminy. Ponad sto tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,4 (5 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1 089