10 najlepszych aplikacji do podlewania roślin

Nowoczesne aplikacje do podlewania roślin na telefony i tablety ułatwiają życie. Nie trzeba szukać informacji o tym, ile i jak często wody potrzebuje dany kwiat - oprogramowanie oblicza wszystkie dane i przygotowuje harmonogram pielęgnacji. Jeśli jesteś doświadczonym florystą i doskonale się na tym znasz, możesz po prostu włączyć powiadomienia: system poinformuje o konieczności podlania. Dostępne są również przypomnienia o pielęgnacji roślin oraz miesięczne lub roczne kalendarze podlewania.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do podlewania roślin na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Blossom

Aplikacja jest doskonałym przewodnikiem po pielęgnacji roślin domowych. Przypomina o podlewaniu, nawożeniu i przesadzaniu. Kalkulator nawodnienia dokładnie określa wymaganą ilość wody dla każdej rośliny w zależności od wielkości doniczki. Użytkownicy mogą prowadzić podręczne notatki na temat wzrostu, kwitnienia i chorób swoich roślin. W przypadku pytań dostępna jest konsultacja z chatbotem lub ekspertami w celu uzyskania porad dotyczących pielęgnacji, leczenia i doboru składników odżywczych. Sekcja Green Blog zawiera filmy instruktażowe, które pomagają lepiej zorientować się w temacie. Podstawowe funkcje Blossom są bezpłatne. Wśród 50 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad 5 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (167 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Plant App

Aplikacja przypomni, kiedy należy podlewać, przesadzać i nawozić. Działa to w następujący sposób: w bazie danych można znaleźć roślinę lub zidentyfikować ją na podstawie zdjęcia, a następnie system wyświetli szczegółowe podsumowanie ─ ile wody potrzebuje, jak często należy ją podlewać, jak prawidłowo ją przesadzić, jakimi preparatami należy ją karmić. Wszystko to jest zawarte w przejrzystym przewodniku. Jak tylko zrealizujesz swój tygodniowy plan, program wygeneruje nowy na następny tydzień. Użytkownik otrzymuje aktualne informacje na bieżąco ─ bezpłatne powiadomienia przypominają o wykonaniu niezbędnego minimum, aby róże, fiołki, begonie lub inne rośliny otrzymały odpowiedni poziom pielęgnacji i wody. Dostępne są konsultacje z botanikami za pośrednictwem czatu. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (206 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PlantIn

Program nie zapewnia automatycznego obliczania ilości wody i częstotliwości podlewania, ale można ją łatwo zintegrować z harmonogramem pielęgnacji roślin. Użytkownik zaznacza dni podlewania i opryskiwania w kalendarzu, a sztuczna inteligencja tworzy miesięczny lub roczny plan na podstawie tych danych. Gdy nadejdzie czas nawilżenia gleby, system wysyła powiadomienie na telefon, zapewniając, że właściciel nie zapomni o swoich roślinach. PlantIn zawiera szczegółowe przewodniki krok po kroku napisane przez profesjonalistów. W rankingu 200 najlepszych darmowych apek w App Store w kategorii Edukacja. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (83,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Plantnote

Możliwość tworzenia kalendarza pielęgnacji roślin na podstawie informacji z aplikacji. System wysyła powiadomienia zgodnie z harmonogramem, aby nie przegapić momentów podlewania, przesadzania czy nawożenia. W programie dostępny jest również dziennik, w którym można zapisywać zmiany we wzroście, okresie kwitnienia, pojawianiu się owoców i wpływie szkodników. Analizując te dane, łatwo jest określić, czy rośliny otrzymują wystarczającą ilość wody, składników odżywczych i światła słonecznego. Ponad 100 000 instalacji. Ocena w Google Play - 4,7 (933 opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


PlantCam

Oparta na sztucznej inteligencji aplikacja dba o to, by zielone rośliny dobrze się rozwijały. Jej funkcjonalność obejmuje kalkulator podlewania, identyfikację, pomiar światła i wykrywanie chorób. Kalkulator pomaga określić wymaganą ilość wody dla każdego kwiatu, biorąc pod uwagę rozmiar doniczki i rodzaj rośliny. Program opracowuje kalendarz podlewania, zgodnie z którym rośliny powinny być pielęgnowane i wysyła powiadomienia, aby użytkownicy nie zapomnieli o swoich zielonych mieszkańcach. Funkcja wykrywania toksyczności roślin jest przydatna dla tych, którzy mają w domu małe dzieci i zwierzęta. Ponad 100 tysięcy pobrań. Ocena w Google Play - 4,3 (8,55 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Planti

Program umożliwia dodawanie własnych roślin i ich zdjęć, zapisywanie notatek i przypomnień oraz przydzielanie kwiatów do różnych pomieszczeń. Planti przypomina o podlewaniu, nawożeniu, opryskiwaniu, obracaniu, przesadzaniu i przycinaniu. Za pomocą oprogramowania można również zdecydować, jakich produktów użyć do nawożenia gleby, nauczyć się prawidłowego przycinania oraz dowiedzieć się, jak często i o jakiej porze roku należy przesadzać poszczególne rośliny. Użytkownicy mają możliwość rodzinnego dbania o kwiaty - dzielenia się obowiązkami i śledzenia postępów. Dostępny jest luksometr. Apka działa bez połączenia z Internetem. Ponad 10 000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


PictureThis

Kompleksowy przewodnik po pielęgnacji kwiatów doniczkowych, palm, drzew owocowych, kaktusów i wszystkiego innego, co rośnie w domu. Przydatne wskazówki pomogą dowiedzieć się, jak i kiedy przesadzać, nawozić, przycinać, podlewać, pielęgnować monstery, sukulenty i inne rośliny. Użytkownik może tworzyć własne harmonogramy lub korzystać ze sztucznej inteligencji. Bezpłatne powiadomienia przypominają, kiedy należy podlać kwiaty. Oprogramowanie rozpoznaje ponad 17 000 gatunków roślin, identyfikuje choroby i podpowiada, jak je leczyć. W czołowej setce darmowych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (527 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Greg

Aplikacja rozpoznaje nazwę kwiatu, jego rozmiar, pojemność doniczki, odległość od najbliższego źródła światła słonecznego. Na podstawie tych danych oblicza proporcje i częstotliwość podlewania. W zaleceniach pojawia się mniej więcej taka informacja: monstera, podlewać raz na 7 dni jedną szklanką wody. Harmonogram jest podzielony na okresy letnie i zimowe. Latem potrzeba więcej wody, zimą ─ mniej. W wyznaczonym dniu na telefon przyjdzie powiadomienie - czas zadbać o swoich zielonych przyjaciół. Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania, członkowie sieci społecznościowej Greg chętnie udzielą odpowiedzi. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,0 (2,98 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Plantum

Program pomaga w pielęgnacji roślin: oblicza ilość i częstotliwość podlewania, a gdy nadejdzie czas, przypomina o konieczności nawodnienia. Harmonogram można utworzyć samodzielnie lub skorzystać z zaleceń serwisu. Dodatkowe przydatne narzędzia ─ światłomierz, kalkulator objętości doniczki, terminarz oprysków i karmienia, identyfikator chorób. Światłomierz pozwala dokładnie określić, ile słońca potrzebuje fiołek, róża, diffenbachia itp. Kalkulator obliczy odpowiedni pojemnik dla młodej rośliny. Identyfikator chorób rozpoznaje choroby i wskazuje "pigułkę" do leczenia. W TOP-150 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (38,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Planta

Aplikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla miłośników roślin domowych. Dzięki Planta nawet początkujący będzie w stanie ustawić optymalny harmonogram podlewania, biorąc pod uwagę światło i temperaturę w pomieszczeniu, zidentyfikować choroby i wyleczyć ich zielonego przyjaciela, znaleźć odpowiednie gatunki roślin do zacienionych i jasno oświetlonych obszarów. Użytkownicy ustawiają częstotliwość podlewania, tworzą plan miesięczny lub roczny, a apka automatycznie wysyła powiadomienia w odpowiednim czasie. Te same opcje są dostępne dla opryskiwania i nawożenia. Dla osób niedoświadczonych w pielęgnacji roślin przygotowano proste instrukcje krok po kroku. Planta umożliwia również prowadzenie elektronicznych notatek i dziennika dla poszczególnych roślin, odnotowując ważne momenty w ich życiu, takie jak wzrost, kwitnienie i objawy chorobowe. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (14,2 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


628