Lekcje masażu dla początkujących

Masaż jest popularny na całym świecie jako przyjemny zabieg poprawiający samopoczucie. Obszar ten aktywnie się rozwija, oferując koneserom nowe, wyjątkowo egzotyczne gatunki. Proszę sobie wyobrazić: zabiegi ze ślimakami, pytonami i słoniami, z użyciem noży i piór, ognia i gorących naleśników. Wymienione przyjemności są odpowiednie dla osób najbardziej zdesperowanych, natomiast masaż klasyczny jest dla wszystkich. Uczenie się go oznacza, że można stać się trochę uzdrowicielem i pomagać osobom z otoczenia w zachowaniu zdrowia.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje masażu do samodzielnej nauki w domu.


Wyposażenie i filozofia

Masaż to poważny zabieg, a najważniejsze jest, aby robić go prawidłowo. Poznanie technik i zasad ogólnych to połowa sukcesu. Każda sesja jest inna i zależy od wieku, budowy ciała oraz innych cech fizycznych osoby masowanej. Ważne jest, aby stworzyć sprzyjającą atmosferę, obliczyć czas i liczbę potrzebnych sesji.


Przygotowanie do zabiegu

Rozpoczynanie masażu bez specjalnej rozgrzewki jest lekkomyślne. Intensywna praca rąk może prowadzić do zablokowania mięśni, bólu stawów, a nawet zwichnięć. Ćwiczenia na dłonie i ręce przed każdą sesją mogą pomóc zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia tych problemów. Codzienny samodzielny masaż rąk w celu poprawy krążenia krwi jest środkiem zapobiegawczym.


Chwyty w masażu klasycznym

Kiedy uczysz się masażu z książek, łatwo pogubić się w poszczególnych technikach i metodach (których istnieje nawet dwa tysiące). Początkujący mają tendencję do entuzjastycznego chwytania jak największej ilości wiedzy, często bezkrytycznie, co skutkuje chaosem pomysłów. Wideo szkoleniowe pokaże, jak pewnie poruszać się po technikach masażu klasycznego.


Techniki masażu klasycznego

Masaż klasyczny może pomóc ludziom w łagodzeniu bólu mięśni po ćwiczeniach i treningach, a także dla poprawy zdrowia i w rehabilitacji po leczeniu. Podczas pracy z pacjentem masażysta musi być ostrożny i wykonywać zabieg płynnie, ponieważ ściskanie i uciskanie może pozostawić siniaki.


Masaż relaksacyjny kończyn górnych

Masaż mający na celu rozładowanie napięcia nerwowego nazywany jest masażem relaksacyjnym, rozluźniającym. Zabieg znajduje się na obowiązkowej liście usług w centrach SPA. Dla początkujących istotna jest prostota ruchów i brak głębokiego oddziaływania na mięśnie i więzadła. Rozsądnie jest rozpocząć praktykę masażową od masażu relaksacyjnego, aby przyzwyczaić się do pracy z ciałem i nauczyć się pozycji w stosunku do stołu. Sesję można wykonać równolegle z lekcją wideo, powtarzając manipulacje profesjonalnego masażysty i ciesząc się spokojną muzyką z filmu.


Obszar pleców

W medycynie starożytnej i klasycznej, w lecznictwie ludowym i autorskim istnieje powszechne przekonanie o kluczowej roli kręgosłupa dla zdrowia całego organizmu. Masaż pleców jest bardziej popularny niż inne rodzaje i jest pierwszym priorytetem do nauki. Film uczy jak pracować nad wszystkimi częściami kręgosłupa i głównymi mięśniami pleców. Miękkie i głębokie techniki oraz ruchy rąk demonstrowane są na osobie, dzięki czemu informacje są szybkie i łatwe do zrozumienia.


Masaż grzbietu

Największa część ciała, w której skupiają się nerwy grzbietu i klatki piersiowej, grupy mięśni i kręgosłup.

Dla sportowców to sposób na regenerację sił, dla innych sposób na dobre samopoczucie.


Masaż rąk

Dłonie biorą udział w większości ludzkich czynności, przez co mogą być bardzo zmęczone i cierpiące. Dobry masaż może pomóc: kluczem jest wiedza, jak celować w obszary największego napięcia.


Obszar szyi

Większość ludzi może odczuwać sporadyczny dyskomfort w okolicy szyi. Wynika to z trybu życia, który zakłada spędzanie dużej ilości czasu w pozycji siedzącej. Masażysta może pomóc złagodzić ból. Naucz się jak najdelikatniej dotykać każdego wrażliwego miejsca, aby osiągnąć pełny efekt relaksacyjny.


Stopy

Masaż stóp jest ściśle związany z akupresurą, czyli teorią o oddziaływaniu na specjalne punkty, które wywołują efekt prozdrowotny (koncentracja punktów na stopach jest wysoka). Zabieg na stopy wykonywany jest jako samodzielny masaż oraz w połączeniu z klasycznymi masażami ogólnymi, tajskimi lub relaksacyjnymi.

Techniki masażu są proste i bezpieczne, dlatego praca ze stopami jest odpowiednia dla osób początkujących. Technika ta jest łatwa do przećwiczenia na sobie.


Masaż klasyczny twarzy

Masaż kosmetyczny jest delikatną opcją korekcji i zapobiegania zmianom skórnym związanym z wiekiem. Zabieg powoduje napięcie owalu twarzy, podniesienie kącików ust i czubka nosa oraz wygładzenie zmarszczek mimicznych i średnich.

Profesjonalny masaż twarzy również oddziałuje na skórę i mięśnie, ale różni się intensywnością i technikami. Darmowa lekcja pokazuje kompleksowy zestaw technik wykonywania zabiegu.


Masaż kosmetyczny

Z czasem każdy praktykujący masażysta znajduje swoje ulubione rodzaje, techniki i metody masażu.


Masaż dłoni i nadgarstków


Relaksujący masaż kamieniami


Masaż gorącą czekoladą


Masaż izometryczny


Biurowy


Sportowy


Masaż relaksacyjny stóp i nóg


Masaż nóg tył


Nogi. Strona przednia


Zmniejszenie napięcia w pośladkach

Nagromadzenie tkanki tłuszczowej, powoduje zmęczenie skóry, a w konsekwencji jej zwiotczenie. Można temu przeciwdziałać poprzez regularne masowanie problematycznych miejsc, ale należy pamiętać, że powinny to być płynne i delikatne ruchy w określonej kolejności.


Przebieg masażu relaksacyjnego powłok brzusznych


Masaż brzucha


Klatka piersiowa


Jak rozluźnić mięsnie szyi i karku


Masaż mięśni przykręgosłupowych


Masaż bańką chińską


Tkanki głębokie


Zasady


Przeciwwskazania


Powszechnie uważa się, że skuteczność masażu zależy od siły masażysty. Ogólnie przyjmuje się, że najlepszymi masażystami są kobiety i mężczyźni o silnej lub dużej budowie. W rzeczywistości to siła palców jest ważniejsza niż imponująca postać. Palce trenuje się za pomocą prostych ćwiczeń, które można łatwo wykonać w wolnym czasie lub w drodze do pracy.


2 997
35 wideo