Lekcje Microsoft Word dla początkujących

Praktyczny, przyjazny dla użytkownika, z ogromną liczbą funkcji, które wykraczają daleko poza zwykły edytor tekstu, program Microsoft Word stał się niezbędny w każdej dziedzinie, od szkoły po biuro dużej firmy. Wiedza o tym, jak korzystać z oprogramowania, jest istotna dla współczesnego człowieka.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje MS Word do samodzielniej nauki w domu.


 Wprowadzenie

Od samego początku wideo oglądający zapoznaje się z interfejsem, zasobami i podstawami programu Word. Lekcja jest przydatna dla osób początkujących, które nie korzystały wcześniej z tego oprogramowania.


Office 365. Podstawy

Podstawy są ważne w każdym szkoleniu. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz edytora do pracy, czy do użytku osobistego.


Konfiguracja interfejsu

Dość krótka lekcja na temat zakładek i grup. Początkujący użytkownik musi zdecydowanie przejrzeć, aby w pełni zrozumieć mechanikę Word. Wszystkie przedmioty i ustawienia są brane pod uwagę i oferowane do nauki.


Czcionka i formatowanie

Najpopularniejszym zastosowaniem było pisanie i edytowanie dokumentów. Aby drukowany materiał wyglądał przyzwoicie, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Zacznij od najbardziej podstawowego - czcionki. Wideo pokazuje możliwe manipulacje na tekście.


Wyrównanie tekstu

Ustawienia mijają, przyszedł czas na zadbanie o wygląd tekstu.

Na przykład dostosowanie odstępów między akapitami i odstępów między wierszami.


Numeracja

Listy są używane w wielu materiałach drukowanych. Takie dane muszą być ponumerowane i oznaczone.


Tabulatory

Lekcja nauczy prawidłowego korzystania z funkcji.


Obramowanie i cieniowanie

Omawiany temat z pewnością zainteresuje każdą osobę. Wielu użytkowników będzie chciało nadać tekstowi dodatkową solidność i dokładność. Dodaj cienie, zaznacz obramowania według własnego uznania i zaznacz główne akapity.


Styl

Na początkowym etapie korzystania warto zapoznać się z pełną funkcjonalnością. W wideo omówione zostaną style oraz sposoby poprawnej pracy z tymi ustawieniami.

Sekcje, nawigacja, wszelkie możliwe zmiany, te i inne informacje zostaną przekazane.


Wyszukaj i zamień słowa

Całkiem prosty film, ale pojemny na informacje wysokiej jakości. Za pomocą pewnych manipulacji możesz wyszukiwać i wprowadzać zmiany w poszczególnych słowach. Wszystko jest uproszczone i łatwe do zrozumienia.


Wstaw zdjęcia

Do drukowania mogą być wymagane różne obrazy. Musisz znać technikę dodawania zrzutów ekranu, obrazków, zdjęć.


Kolumny

Może być konieczne podzielenie ogólnego widoku tekstu na kilka kolumn. W takim przypadku pomocna będzie lekcja na interesujący temat. Cały proces trwa kilka sekund, a materiał ulega znacznej transformacji.


Tabela

Nie zawsze konieczna jest dogłębna nauka, ale podstawy przydają się nawet w domu - można zapisać przepis kulinarny, napisać list do dalekiego krewnego, skopiować i zredagować ważne informacje z Internetu, pomóc dziecku w napisaniu pracy domowej.


Kształty

Oprócz materiałów drukowanych w dokumentacji wykorzystywane są również ryciny. Wizualna klasa wprowadzi w bogate zasoby niezbędnego materiału w edytorze tekstu i nauczy, jak poprawnie wstawić go do dokumentu.


Przypisy


Równania i symbole

Bardzo mała liczba osób wie, jak poprawnie wykonywać wstawienia matematyczne. Doskonały film w wyznaczonym czasie odkryje sekret zrozumienia tej funkcji. Jeśli zrozumiesz temat, w praktyce wszystko będzie łatwe i dostępne.


Tworzenie spisu treści


Edycja dużych dokumentów


Jak utworzyć bibliografię


Nagrywanie i transkrypcja z plików


Formatowanie dokumentów


Triki


Skróty klawiszowe


Aby wzmocnić teorię, należy powtarzać wszystko w praktyce więcej niż jeden raz, ćwicząc stopniowo. Najlepszym rozwiązaniem jest spisanie kilku poleceń na papierze (nie więcej niż pięć), umieszczenie arkusza z poleceniami przed oczami i używanie go w razie potrzeby, aż umiejętność korzystania z niego stanie się automatyczna.


4 319
25 wideo