Lekcje Sony Vegas Pro dla początkujących

W dzisiejszym społeczeństwie wideo są wykorzystywane wszędzie. Istnieją różne serwisy, za pośrednictwem których można udostępniać swoje nagrania, uzyskując pozytywne opinie i komentarze, a czasem nawet dostając prawdziwe pieniądze za odsłony. Aby filmy, teledyski i inne treści wideo wyglądały atrakcyjniej, trzeba wiedzieć, jak je odpowiednio montować.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje wideo Sony Vegas Pro dla początkujących do nauki w domu.


 Wprowadzenie

Jak w każdym przypadku, pierwsze kroki opierają się na nauce podstaw. Aby zacząć tworzyć kreatywne obrazy, musisz najpierw opanować standardowe narzędzia. Systematyzując swoje podejście i zwracając uwagę na każdą funkcję, możesz połączyć efekty wizualne i akustyczne.


Podstawy

Tutorial montażu wideo od zera do gotowego klipu. Samouczek rozpoczyna się od przeglądu interfejsu, paska narzędzi i opcji.


Montaż wideo

Lekcje demonstrują najpopularniejsze funkcje: wycinanie i wklejanie, ustawianie klawiszy skrótu, rozłączanie ścieżek, zmiana tonu dźwięku, zamiana fragmentów obrazu. 

Bloger pokazuje zasady nowoczesnego montażu, opracowuje korektę kolorystyczną i stylizację.


Poradnik dla początkujących Youtuberów

Według statystyk, zmontowane wideo zdobywa więcej wyświetleń na YouTube i wygląda bardziej profesjonalnie i ciekawie. Dla niektórych odbiorców montaż jest ważniejszy niż temat filmu. Ten samouczek demonstruje standardową procedurę edycji filmów dla YouTube przy użyciu wersji 16 programu Vegas. Bloger daje przegląd poręcznych funkcji, które przyspieszają proces edycji: przyciski szybkiego dostępu, indywidualne ustawienia wstępne, szablony projektów do tworzenia filmów w tym samym stylu.


Jak zacząć montować

Nauka Sony Vegas Pro to duży krok w stronę profesjonalnych umiejętności edycji wideo.


Przejścia i zwolnione tempo

Można zarówno przyspieszyć jak i spowolnić każde nagranie - jak to zrobić dowiesz się w tutorialu..


Funkcja trimmer

Prosta opcja, dzięki której filmik może być pełen spektakularnych scen. Umożliwia wykorzystanie przygotowanych klipów jako dodatkowych elementów całego filmu na osi czasu. Przydatna funkcja, która może zwiększyć szybkość i kreatywność początkującego edytora filmowego.


Tworzenie napisów tytułowych

W większości przypadków na początku filmu pojawia się jego tytuł, a kolejne napisy pozwalają widzowi poznać nazwiska osób, które pracowały przy montażu.


Przybliżenie

Skupienie uwagi widza na konkretnym obszarze ekranu można osiągnąć poprzez przybliżenie.


Efekt fali

Pozwala z łatwością wzbogacić istniejący klip o efekt fali.


Obraz z naciskiem na kolor


Przyspieszenie tempa

Przyspieszenie tempa, to świetna wizualizacja, dzięki której scenariusz staje się jeszcze ciekawszy, a sceny bardziej wciągające.


Slow motion

Wiele osób widziało sceny, w których wszystko nagle zaczyna zwalniać. Jest to dość spektakularne i czasami może nawet spowodować wystąpienie „dreszczy”. 

Każdy, kto zajmuje się edycją wideo, chciałby wykorzystać ten sam efekt w swoich filmach.


Korekcja kolorów w scenach

Świat w filmach wygląda bardzo kolorowo. Efekt ten sprawia, że wpatrujemy się w obraz nie odrywając od niego oczu.


Edycja dźwięku

Lekcja uczy, jak dodać muzykę w tle i dokonać korekty dźwięku w nagraniu.

.

Jak ustawić renderowanie


Stabilizacja


Efekty


Typy warstw


Usuwanie brudu


Glitch


Motion tracking


Hyperlapse


Split screen

Darmowy samouczek w języku angielskim pomoże szybko zorientować się w nowym interfejsie i znaleźć potrzebne opcje.


Walk-by transition


Square title


Korzystanie z zielonego ekranu


Po opanowaniu dowolnej wersji programu Sony Vegas Pro, użytkownicy mogą szybko i intuicyjnie nauczyć się korzystania z programów do edycji wideo: Adobe Premiere Pro, OpenShot Video Editor, Lives, VideoPad Video Editor i innych.


1 522
30 wideo