Lekcje Logic Pro dla początkujących

Logic Pro to profesjonalne oprogramowanie do tworzenia i miksowania wysokiej jakości muzyki. Twórcą tego narzędzia jest firma Apple. Interfejs został zaprojektowany dla wyświetlaczy o wysokiej rozdzielczości i ma przyjazny dla użytkownika wygląd. Funkcje obejmują wtyczki, ustawienia ręczne i automatyczne. Dozwolone jest wyrównywanie, modyfikowanie i nagrywanie dźwięków. Dostępne są praktycznie wszystkie funkcje wymagane do wykorzystania w studiu nagrań.

Wybraliśmy najlepsze darmowe lekcje Logic Pro do samodzielniej nauki w domu.


Główne funkcje

Pod względem designu program ten nie różni się od swoich odpowiedników FL Studio, Ableton Live, Cubase, Reaper (programy typu DAW), także tych dla innych systemów operacyjnych. Do przyspieszenia nauki można użyć podpowiedzi. W lewej górnej części znajdziemy dedykowany pasek przycisków. Kliknięcie na znak zapytania aktywuje system wyjaśniający przeznaczenie każdego przycisku. W przypadku pojawienia trudności zawsze można uzyskać od niego przydatne informacje.


Biblioteki

Łatwiej pracować, gdy istnieje wiele różnych sampli. Użytkowniki tej aktualizacji oprogramowania mogą skorzystać z możliwości pobrania dodatkowych plików z bazy danych. Realne to zrobić w prosty sposób, przechodząc do menu i naciskając przycisk "Download Additional Content". Do dyspozycji mamy dziesiątki opcji.


Wybór tempa

Wszystkich ustawień tego typu dokonujemy za pomocą paska u góry. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy otworzy listę funkcji, które można wyświetlić. Z łatwością dopuszczalne ich dodawać lub usuwać w zależności od potrzeb. Po wybraniu odpowiednich narzędzi wystarczy ustawić pożądane tempo, wpisując wymagane wartości w pole z cyframi. Na przykład 100, 120 lub 180.


Skala czasowa

Jeżeli chcemy śledzić czas, aby określić swoją aktualną pozycję w utworze, wystarczy nacisnąć na klawiaturze literę "U". Oś czasu zacznie być wtedy wyświetlana bezpośrednio nad ścieżką. Możliwa również zmiana górnego paska informacji i ustawień poprzez kliknięcie na nim lewym przyciskiem myszy.


Korekta perkusji

Jeśli mamy materiał w postaci szablonów dźwiękowych w formacie nieedytowalnym, możemy go dowolnie zmieniać. Aby umożliwić obróbkę, można skopiować ścieżkę, korzystając z opcji o nazwie " Replace or double Drum track". Funkcja ta umieszczona w sekcji "Track" u góry. Najpierw należy wybrać materiał, który zostanie zduplikowany.


Echo

Dzięki temu efektowi wiele kompozycji w dowolnym stylu łatwo uczynić lepszymi i piękniejszymi. Aby to zrobić, należy uruchomić specjalną wtyczkę. Niezbędne narzędzia dostępne w menu "FX", następnie "Reverb/Space designer". W ustawieniach znajdziemy opcje głębokości, głośności i tak dalej. Zalecane dodawanie wszelkich zmian tego typu do osobnej ścieżki, aby uzyskać dobry rezultat.


Echo akustyczne

To profesjonalny sposób konfiguracji pod konkretny gatunek muzyki. W rzeczywistości każdy styl wymaga innych ustawień. W celu zwiększenia skuteczności dopuszczalne zastosować kilka filtrów jednocześnie.


Slate Digital

Korzystając z tego rozwiązania programowego, można łatwo zwiększyć głośność utworu bez żadnych szumów. Dźwięk pozostaje czysty i przejrzysty. Szczególnie dobre dla melodii z wieloma tonami.


EQ

Standardowy sposób na poprawienie jakości swojej muzyki, który wymaga znajomości teorii. Można oczywiście robić wszystko ze słuchu i nadal jest dostępnych kilka standardowych rozwiązań. "Analizator" powinien być włączony, aby zwiększyć komfort użytkowania. Dzięki temu można zobaczyć aktualny zakres częstotliwości.


Drummer

Ciekawy instrument z możliwością zintegrowania pracy wirtualnego perkusisty. Do wyboru dostępne różne ustawienia stylu gry. Istnieje wiele dobrych rozwiązań umożliwiających dostosowanie trybów w czasie rzeczywistym. Interfejs ma charakter intuicyjny. Funkcji tej należy używać dodając nową ścieżkę z wyborem przycisku "Drummer", poprzez menu utworów.


Match EQ

Rozszerzenie to pomaga dostosować spektrum częstotliwości tak, aby każda ścieżka, a raczej wszystkie dźwięki, miały ten sam poziom głośności. Dzięki temu mamy możliwość tworzenia materiałów o jakości studyjnej. Nakładanie go dość łatwe. Aktywacja następuje poprzez menu "FX" sekcja "EQ". Następnie wybieramy "Match EQ" i jesteśmy gotowi do pracy.


Voxengo curve EQ

To rozszerzenie w stanie pomóc zmienić spektrum wybranego dźwięku na najlepsze opcje, dostosowując ścieżki dźwiękowe do istniejących i już sprawdzonych schematów. Kiedy chcemy uzyskać wysokiej jakości efekt bez żadnego doświadczenia z "EQ", ta opcja zrobi wszystko automatycznie. Wtyczkę aktywujemy za pomocą przycisku "FX" po lewej stronie. Sekcja modułów "Audio/Voxengo".


Nagrywanie ostatniej części

Jeśli tworzymy własne dźwięki, czasem przydaje się funkcja automatycznego nagrywania midi. W tym przypadku każdy "losowy sukces" zostanie zapisany w buforze, a oprogramowanie pozwoli go łatwo odtworzyć w razie potrzeby. Aby aktywować ten tryb, należy kliknąć w menu ustawień panelu w polu " Capture Recording". Następnie aktywujemy drugi wyświetlany przycisk nagrywania.


Efekt stereofoniczny

Sprawia, że dźwięk zostaje skalibrowany, przestrzenny i nowoczesny. Wymaga to zastosowania syntezatorów. Wtyczki mogą być zakupione lub standardowe. Każda z nich dostępna w menu narzędziowym po lewej stronie.


Ciekawe funkcje


Tutoriale

Mocną stroną tego programu jest jego prostota i szybkość działania. Dobra optymalizacja eliminuje opóźnienia i zapewnia błyskawiczną obróbkę materiału. 

Wszystkie standardowe funkcje do tworzenia muzyki na profesjonalnym poziomie również dostępne, więc produkt godny uwagi.


837
17 wideo