15 najlepszych darmowych aplikacji do projektowania wnętrz

Oprogramowanie do projektowania wnętrz ma zadanie ułatwić życie architektom, projektantom i zwykłym użytkownikom z ogromnym ciągnięciem do piękna. Projekty tworzone w formacie obrazu 3D są unikalne, realistyczne i szczegółowe.

Przygotowaliśmy przydatny wybór darmowych programów, serwisów i aplikacji do projektowania wnętrz, które pomogą zaprojektować mieszkanie lub dom.


Najlepsze aplikacje mobilne na Android i iOS


Houzz

Aplikacja oferuje obszerną bazę gotowych projektów wzorniczych i przedstawia ich twórców. Houzz zapewnia pomoc na wszystkich etapach urządzania i remontu. Serwis zawiera katalog mebli, wyposażenia i wystroju wnętrz, wyposażenia ogrodu i domu z rzeczywistymi cenami i linkami do stron internetowych sprzedających te produkty. Szkice mogą być używane do tworzenia notatek, edycji i podkreślania obszarów. Gotowy szkic można udostępnić na portalach społecznościowych, wysłać e-mailem i komunikatorem. Ponad 10 milionów pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,3 (396,5 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Room Planer

Aplikacja pomaga tworzyć rzuty funkcjonalne mieszkań, bloków i pomieszczeń w 2D, korygując szczegóły w orientacji 3D. Wszystkie meble, dekoracje i wyposażenie użyte w aplikacji pochodzą z katalogów sklepów budowlanych i są dostępne do zakupu. Można manewrować wymiarami, fakturami i materiałami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie. Gotowe pomysły zapisujemy w aplikacji w postaci zdjęcia lub wysyłamy. Pełna wersja zapisuje wygenerowany obraz modelu w osobnym pliku. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (155 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Home Design 3D

Umożliwia tworzenie projektów graficznych w 2D i 3D oraz płynne przełączanie się między nimi. Proces projektowania jest realistyczny i bardzo szczegółowy z kolorową grafiką, wyrazistymi teksturami i dobrze dostrojonym stosunkiem światła i cienia. Program pozwala importować plany i wyświetlać je w tle osobistego projektu, eksportować utworzone projekty, przeglądać je na dowolnym urządzeniu, udostępniać znajomym i współpracownikom za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ponad dziesięć milionów instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Planner 5D

Mocną stroną aplikacji jest łatwość jej użycia. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i atrakcyjnemu wyglądowi, planer pozwala nawet początkującemu użytkownikowi tworzyć proste modele 3D pomieszczeń, plany pięter, indywidualne układy. Planner 5D to świetny pomocnik przy remontach i przemeblowaniach. Zawiera regularnie aktualizowany katalog, który pozwala na dobór kolorów, faktur, mebli i elementów wystroju. Gotowy układ można udostępnić lub zapisać. Top wybór w Google Play. Dziesięć milionów pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Homify

Platforma łącząca projektantów i architektów. Zawiera dużą bibliotekę obrazów w różnych stylach. Możesz zapisać swoje ulubione projekty do osobistej książki pomysłów. Projekty są tworzone we własnym zakresie lub z pomocą twórcy, zapewniając środowisko o wysokim stopniu współpracy. Homify aktualizuje się codziennie, oferując użytkownikom aktualne trendy i kierunki, wraz z poradami i wskazówkami ekspertów. Ponad milion instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


AutoCAD

Aplikacja mobilna oparta na słynnym oprogramowaniu pozwala na jednostronne i zespołowe tworzenie i edycję projektów. Szkice są formowane w układy 2D i 3D, precyzyjnie skalibrowane i zgodne z rzeczywistością. Gotowe szkice zapisywane są w programie AutoCAD, publikowane i przekazywane innym użytkownikom aplikacji. Oprogramowanie jest pełnoprawnym profesjonalnym asystentem dla architektów i projektantów. Wygodny zoom pozwala na komfortowe korzystanie z AutoCAD na tablecie. Ponad 10 milionów ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Projektant kuchni

Ta łatwa w użyciu aplikacja wizualnie dzieli przestrzeń i pozwala zaprojektować i opracować własny układ kuchni. Kierując się preferencjami użytkownika, aplikacja dobiera główne moduły kuchni, dostosowując ich wielkość i rozmieszczenie, aby znaleźć najlepszą opcję i uzupełnić projekt o wyposażenie AGD. Dostępnych jest wiele opcji dla blatów, frontów, fartuchów i ścian. Projektant obsługuje i stosuje niestandardowy ładunek kolorów w modelowaniu. Ponad milion instalacji.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Room Creator 

Pomaga zaprojektować od podstaw wnętrze dostosowane do potrzeb klienta na podstawie wymiarów pomieszczenia, projektu podłogi, kolorów ścian, wyposażenia meblowego i wystroju. Pomysł jest przedstawiony w wirtualnej trójwymiarowej rzeczywistości symulującej spacer użytkownika po zaprojektowanej przestrzeni. Zaprojektowany układ zostaje zapisany w systemie z osobistym numerem autora i może być importowany oraz wysyłany pocztą elektroniczną. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 3,7 (92,4 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Homestyler

Pozwala spojrzeć na znajome wnętrze mieszkania oczami projektanta. Praca zaczyna się od przesłania zdjęć pomieszczenia. Skrypt oczyszcza obszar z mebli i obcych przedmiotów, koryguje obraz i sugeruje meble i przedmioty do dekoracji pokoju. Gdy użytkownik zdecyduje się już na konkretny design, wizualizacja staje się dostępna do ściągnięcia. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena 3,4.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Interior Design

Wprowadza użytkowników do katalogu, który zawiera wiele opcji projektowych pasujących do różnych typów pomieszczeń. Ulubione rozwiązanie pokazuje się bardziej szczegółowo, zapewniając wyraźny obraz projektu. Przykłady zawierają dane o autorze, pracowni i listę kontaktów do współpracy. Wnętrze zawiera również katalog produktów z cenami i kontaktami, więc przed zakupem można przymierzyć produkty, które podobają się na zdjęciach. Aplikacja działa jedynie na tabletach iPad.

Pobierz aplikację na iOS


Najlepsze serwisy internetowe i programy dla komputerów


Sweet Home 3D

Przystępne i łatwe w użyciu oprogramowanie w języku polskim z prostym i intuicyjnym interfejsem. Zawiera różne elementy meblowe, które można dodawać do układu metodą "przeciągnij i upuść". Planer pozwala na optymalne rozmieszczenie elementów w ograniczonej przestrzeni, odzwierciedla projekt na dwuwymiarowym planie z możliwością podglądu 3D, wspomaga ładowanie i korzystanie z brakujących katalogów.

Pobierz oprogramowanie dla systemów Windows, Mac OS, Linux


Leroy Merlin Planer 3D

Praktyczny planer wnętrz umożliwia określenie wymiarów pomieszczeń i mebli, wprowadzenie danych dotyczących rozmieszczenia drzwi i okien, wybór elementów dekoracyjnych oraz kolorów farb do ścian, podłóg i sufitów. Planer pozwala zobaczyć efekt końcowy przed rozpoczęciem remontu i zmiany aranżacji. Zawiera szeroki zakres funkcji i narzędzi, duży katalog mebli gabinetowych i modułowych prezentowanych w realistycznej wizualizacji 3D.

Planować online


Roomstyler

Tworzy unikalne projekty designerskie w czasie rzeczywistym. Roomstyler zawiera zestaw tutoriali dotyczących aranżacji wnętrz krok po kroku. Gotowy projekt ma wysokiej jakości, realistyczny obraz 3D, którym można się podzielić ze znajomymi i innymi użytkownikami programu. Praca w serwisie dostępna jest po zalogowaniu się za pośrednictwem swojego portalu społecznościowego lub przy użyciu standardowej procedury rejestracji w systemie.

Planować online


RoomSketcher

RoomSketcher posiada szeroki zakres funkcji. Pracując na skalę globalną, oprogramowanie może szkicować wiele pomieszczeń, myśląc o każdym szczególe. Jest przydatny dla właścicieli prywatnych domów, gdyż oprócz katalogu mebli zawiera duży wybór kwietników, krzewów i ścieżek do zagospodarowania terenu. Pomysł wygląda realistycznie: można zorganizować "walk through", aby w pełni docenić efekt.

Pobierz program dla systemów Windows, Mac OS, Android


SketchUp

Serwis online pomoże stworzyć wysokiej jakości model trójwymiarowy wnętrza, zmieniając układ, kolor, rozmieszczenie mebli i ich rozmiar. Program pomoże wyposażyć gotowe obiekty w wymiary i oznaczenia, tworząc realistyczny obraz. Sketchup potrafi stworzyć dowolny przestrzenny model 3D. Obsługuje wgrywanie i wykorzystywanie brakujących obiektów z zasobów Internetu.

Planować online


2 410