10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki chorwackiego

Nauka języka chorwackiego nie należy do najtrudniejszych, gdyż pod wieloma aspektami przypomina on polski. Nie musisz szukać korepetytora i uczęszczać na lekcje w szkole językowej. Można zacząć od zainstalowania na własnym gadżecie bezpłatnych programów mobilnych. Aplikacje oferują wiele metod nauki, od zapamiętywania podstawowych słów po komunikację z native speakerami. Z pewnością każdy znajdzie coś, co mu odpowiada.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka chorwackiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Codzienne lekcje chorwackiego trwające 5-20 minut. Metoda opiera się na nauce prostych dialogów między native speakerami. Nie wymaga zapamiętywania pojedynczych słów: w trakcie jednego modułu edukacyjnego podstawowe słowa i zwroty zapamiętuje się automatycznie, bez dużego wysiłku. Za pomocą aplikacji można uczyć się i doskonalić umiejętności czytania, pisania i mówienia, a także rozwijać słownictwo. Mondly wykorzystuje rozpoznawanie głosu do poprawy wymowy. Wystarczy wypowiedzieć zdanie, a system zidentyfikuje błędy w wymowie i podpowie, jak je skorygować. Po zakończeniu kursu użytkownicy będą potrafili płynnie używać w rozmowie około 5000 nowych słów i zwrotów. Serwis nadaje się w równym stopniu dla początkujących i zaawansowanych uczących się. W TOP-15 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (9,66 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki języka chorwackiego z elementami grywalizacji, która działa bez połączenia z internetem. Baza słownictwa zawiera ponad 6000 słów i 1250 zwrotów z ilustracjami, transkrypcją fonetyczną, wymową głosową. Obejmuje łącznie 15 tematów i 140 podtematów. Ćwiczenia są zróżnicowane: zapamiętywanie słów, dobieranie obrazków, ćwiczenie pisania i rozumienia ze słuchu. Program nadaje się dla dzieci i dorosłych. Są trzy główne poziomy zaawansowania (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Nie trzeba uczyć się materiału w określonej kolejności, można wybrać dowolny rozdział. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,71 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy program do nauki nowych chorwackich słów za pomocą fiszek. Słownik zawiera ponad 10 tysięcy pozycji słownictwa z ilustracjami, podpisami i podkładem głosowym. Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Słówka podzielone są według tematów, ponadto system proponuje stopniowe opanowanie materiału zgodnie z poziomem zaawansowania językowego użytkownika. Po każdej lekcji system oferuje opcjonalny quiz. Ułatwia to zrozumienie, co zostało nauczone i gdzie pozostały luki. Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,49 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ling

Ucz się chorwackiego z prostymi mini-grami i interaktywnymi lekcjami. Kurs oparty jest na fiszkach, zabawnych grach, quizach, łamigłówkach i ćwiczeniach. Zadania są ciekawe i łatwe: znajdź słowa do ilustracji, ułóż zdanie, uporządkuj słowa w odpowiedniej kolejności, uzupełnij zdania. Bloki edukacyjne zostały podzielone na tematy: alfabet, słownictwo, gramatyka i rozumienie ze słuchu. Nauka przebiega od prostego do złożonego. Można praktykować wymowę z native speakerami. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play to 4,4 (9,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Serwis do nauki słownictwa metodą "kropla po kropli". Lekcje po 5 minut dziennie z wykorzystaniem fiszek (flashcards). Grywalizacja sprawia, że proces zdobywania wiedzy przebiega w sposób rozrywkowy. Fiszki z ilustracjami tworzą w mózgu obraz docelowego słowa i ułatwiają jego zapamiętanie. Bezpłatnie dostępnych jest ponad 1700 słówek, podzielonych na 99 tematów. Można zacząć od dowolnego z nich. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika. Metodyka opracowana przez doświadczonych nauczycieli. Drops działa w trybie offline – można uczyć się w dowolnym momencie. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 5 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (257 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tandem

Darmowy serwis społecznościowy, w którym miliony ludzi wspólnie uczą się języków obcych. Umożliwia komunikację w dowolnym wybranym formacie ─ czaty, rozmowy audio i wideo, wiadomości głosowe. Dwie osoby odnajdują się, rozpoczynają korespondencję i ćwiczą swoją gramatykę, wymowę i słownictwo. Znalezienie odpowiedniej osoby nie sprawia trudności. Wystarczy użyć filtrów dla języków, lokalizacji i zainteresowań. Rozmowę można rozpocząć od jednego z gotowych, standardowych zwrotów. Wbudowany tłumacz pomoże przy formułowaniu zdań. Funkcja korekty wiadomości pozwala znaleźć i poprawić błędy. Tandem nadaje się dla użytkowników z podstawową znajomością języka chorwackiego. W czołowej setce bezpłatnych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (311 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Chorwacki od zera

Rozmówki dla osób, które potrzebują szybkiego zanurzenia się w języku, np. podróżników lub ludzi biznesu. Słowa i frazy podzielone są na bloki tematyczne: liczby, powitania, jedzenie, zakupy, data i godzina, szpital, interesujące miejsca. Są tu wszystkie tematy niezbędne do porozumiewania się z miejscowymi. Ponad 1000 fiszek, nagranie głosowe każdego słowa przez native speakerów, wyrazisty dźwięk, możliwość zapisania pożądanych fraz w elektronicznym notatniku. Opcja wolnego tempa brzmienia pozwala na wysłuchanie każdego zwrotu bez pośpiechu, bardziej szczegółowo. Dla utrwalenia wiedzy można zagrać w edukacyjny quiz. Ponad 50 tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (491 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


50 languages

Darmowa wersja kursu chorwackiego zawiera 30 lekcji dla początkujących, którzy nie posiadają żadnej wiedzy. Pomaga zbudować podstawowe słownictwo, które wystarczy do porozumiewania się na tematy codzienne: restauracja, podróż, hotel, sklep, bank, szpital. W ciągu kilku lekcji nauczysz się mówić krótkimi zdaniami bez błędów i wpadek. Proces nauki jest następujący: użytkownik wybiera temat, uczy się listy sugerowanych zwrotów i wykonuje podstawowy test. Jeśli są braki w wiedzy, to pojawiają się dodatkowe testy. Alfabet i liczby uczą się osobno. Istnieje również możliwość nauki bez dostępu do sieci. W tym celu należy pobrać pliki audio na smartfona. Ponad 5 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (62,8 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Croatian

Nemo pomaga w rozbudowie słownictwa. Użytkownicy zaczynają od dowolnego tematu, który im się podoba. Nie ma konieczności przechodzenia przez nie jeden po drugim w kolejności. Lekcje nie są ze sobą połączone. Jeśli uczeń nie zna jakiegoś słowa i nie chce się go dziś uczyć, można je pominąć i odłożyć na następny raz. Nowe słowa są wprowadzane po tym, jak te poznane zostaną zachowane w pamięci długotrwałej. Pozbycie się akcentu będzie łatwe dzięki funkcji "Recording Studio" – nagraj zdanie i porównaj je z wymową native speakera. Tryb "Evening Repeat" pozwala na powtórzenie tego, czego nauczyłeś się w ciągu dnia. Program nadaje się zarówno dla początkujących, jak i dla osób biegle posługujących się językiem. Działa bez dostępu do internetu. Ponad pięćdziesiąt tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (645 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tobo

Uzupełnianie słownictwa za pomocą fiszek chorwackich. Na jednej stronie znajduje się chorwackie słowo, na drugiej ─ jego znaczenie w języku polskim. Na każdej fiszce znajduje się ilustracja, która tworzy wizualny obraz. Do nauki poprawnej wymowy służą nagrania głosowe w wykonaniu profesjonalnych lektorów. Twórcy aplikacji zalecają zapamiętywanie co najmniej 5 słów dziennie. Informacje podawane są w sposób rozrywkowy. Grając w uczenie się nowych zwrotów i słów, uczniowie zdobywają punkty. Postępy można śledzić w statystykach. Pod koniec kursu użytkownicy poznają 3500 słówek: rzeczowniki, liczby, czasowniki, przymiotniki. Dowiedzą się, jak łączyć je w zdania i wykorzystywać nową wiedzę podczas komunikacji z obcokrajowcami. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 5,0 (269 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


1 556