10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki słowackiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka słowackiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka słowackiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


FunEasyLearn

Darmowa aplikacja do nauki języka słowackiego z elementami grywalizacji, która działa bez połączenia z internetem. Baza słownictwa zawiera ponad 6000 słów i 1250 zwrotów z ilustracjami, transkrypcją fonetyczną, wymową głosową. Obejmuje łącznie 15 tematów i 140 podtematów. Ćwiczenia są zróżnicowane: zapamiętywanie słów, dobieranie obrazków, ćwiczenie pisania i rozumienia ze słuchu. Program nadaje się dla dzieci i dorosłych. Są trzy główne poziomy zaawansowania (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. Nie trzeba uczyć się materiału w określonej kolejności, można wybrać dowolny rozdział. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (20,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy program do nauki nowych słowackich słów za pomocą fiszek. Słownik zawiera ponad 10 tysięcy pozycji słownictwa z ilustracjami, podpisami i podkładem głosowym. Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Słówka podzielone są według tematów, ponadto system proponuje stopniowe opanowanie materiału zgodnie z poziomem zaawansowania językowego użytkownika. Po każdej lekcji system oferuje opcjonalny quiz. Ułatwia to zrozumienie, co zostało nauczone i gdzie pozostały luki. Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,76 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ling

Program do nauki języka słowackiego charakteryzuje się przyjaznym interfejsem oraz płynnym połączeniem elementów edukacyjnych i rozrywkowych. Zawiera ponad 200 lekcji, trzy poziomy nauki, nagrania audio native speakerów słowackich oraz szeroki wybór gier i ćwiczeń. Można porównywać słowa z ilustracjami, dokańczać zdania, rozmawiać z chatbotem, otrzymywać natychmiastową ocenę wymowy, zdawać test ekspresowy i tak dalej. Ling pomoże szybko nauczyć się podstaw języka słowackiego od zera. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ponad 10 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,5 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


50 języków

Darmowy kurs słowackiego dla początkujących. 100 lekcji z aplikacji 50 języków wystarczy, aby od zera zbudować podstawowe słownictwo słowackiego i nauczyć się porozumiewać za pomocą krótkich zwrotów w hotelu, restauracji, gabinecie lekarskim, banku i w dziesiątkach innych sytuacji. Bazową metodą nauczania stanowi połączenie tekstu i materiału audio, z przewagą tego drugiego. Pliki audio można słuchać wszędzie, podczas joggingu, w samochodzie, podczas lunchu, przy czym optymalna jest jedna lekcja dziennie. 50 języków nadaje się również jako narzędzie uzupełniające dla osób uczących się w szkołach językowych i na kursach. Ponad pięćdziesiąt tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (442 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bluebird

Twórcy Bluebird pozycjonują swój program jako jeden z największych programów do nauki języków obcych: dostępnych jest 11 milionów lekcji audio ze studyjnymi nagraniami, dzięki którym użytkownicy mogą uczyć się nie tylko języka słowackiego, ale 162 innych. Średnia lekcja trwa pół godziny, ale są też lekcje 15- i 45-minutowe. Stosując technikę powtarzania interwałowego uczniowie zapamiętują około 2000 słów o wysokiej częstotliwości, w tym 100 najczęściej używanych czasowników, uczą się tworzyć zdania, a także porozumiewać w dziesiątkach codziennych sytuacji i prowadzić trudne rozmowy. Ważną cechą Bluebird jest możliwość tworzenia spersonalizowanych kursów trwających od miesiąca do roku, w oparciu o wiek, poziom i zawód (dostępne są opcje z 60 zawodów). Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (14,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka słowackiego

Główne zadanie aplikacji wynika już z jej nazwy: nauczyć użytkownika płynnie mówić po słowacku od zera, korzystając z szerokiej gamy kombinacji słów i gotowych fraz. Oferowane 5000 zwrotów jest wypowiadanych przez profesjonalnych native speakerów, a ich wersję mówioną uzupełnia dokładna transkrypcja fonetyczna. Materiał dydaktyczny podzielony jest na 20 tematów, które z kolei dzielą się na 145 podtematów. 11 gier opartych na metodzie mechanicznych powtórek pozwoli uniknąć rutyny. W zależności od poziomu zaawansowania uczniowie wybierają jeden z 4 poziomów trudności - od początkującego do zaawansowanego. Program działa w trybie offline. Dostępne są funkcje wyszukiwania i zapisywania kombinacji słów. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (618 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Szybki sposób na naukę języka słowackiego. Aplikacja zawiera ponad 5000 fiszek, 600 lekcji i 16 różnych typów ćwiczeń. Gry, testy i poradniki pomogą opanować gramatykę i wzbogacić słownictwo. Tematy są różne: medycyna, dom, edukacja, turystyka, zwierzęta, jedzenie, meble itp.  Aby osiągnąć efekty wystarczy poświęcić na naukę 10-15 minut dziennie. Oprócz kursu dla początkujących, aplikacja zawiera zaawansowane treści, które zainteresują językoznawców. Nietypową cechą LinGo Play jest obecność turniejów online, dzięki którym użytkownik może rywalizować z innymi użytkownikami z całego świata. Biorąc w nich udział, uczestnik zwiększa zasób słownictwa. System testów sprawdzi poziom nauki, a pomyślne ukończenie kursu zostanie oznaczone certyfikatem. W TOP-100 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad dziesięć tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Simply Learn Slovak

Po nauczeniu się ponad 300 słów i zwrotów, użytkownicy będą czuć się pewnie podczas podróży po Słowacji. Głównym celem Simply Learn Slovak jest zbudowanie słownictwa do skutecznej komunikacji w typowych sytuacjach życia codziennego (zakupy, powitanie, wskazówki, zakwaterowanie w hotelu, itp.) Całe słownictwo prezentowane jest zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej, a ponadto istnieje możliwość ustawienia odtwarzania wypowiedzi lektora w zwolnionym tempie. Do zapamiętywania słówek służą fiszki, a do sprawdzania wiedzy zabawny quiz. Można tworzyć własne kolekcje słówek, kopiując je do schowka. Kurs podstawowy obejmujący trzysta fraz jest dostępny bezpłatnie. Ponad 50 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (344 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lengo

Twórcy oprogramowania postrzegają swoją misję jako udostępnienie edukacji dla wszystkich. Aby to osiągnąć, Lengo oferuje użytkownikom szeroką gamę narzędzi do samodzielnej nauki słowackiego: fiszki, ćwiczenia wymowy, reguły gramatyczne z przykładami, testy i natychmiastową informację zwrotną. Użytkownicy mogą korzystać z gotowych tematycznych kolekcji słów lub tworzyć własne mini-słowniki. Program posiada wysokiej jakości wizualizację i audio. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Materiały źródłowe". Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (1,23 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LingoCards

Zaprojektowana z myślą o dzieciach, początkujących i podróżnikach, aplikacja proponuje naukę słowackiego słownictwa poprzez zabawę z jasnymi, kolorowymi kartami. LingoCards oferuje trzy tryby nauki. Pierwszy polega na zapoznaniu się z pojedynczymi kartami; drugi - na szybkim zapoznaniu się z całym zestawem; a trzeci - na trybie gry losowej, który pozwala sprawdzić swoją wiedzę. Program posiada ponad 30 poziomów trudności, dzieląc słownictwo na różne kategorie (formuły etykiety, jedzenie, pogoda, rodzina, hobby itp.). Nauka przebiega od prostego do złożonego.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


561