10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki węgierskiego

Nauka węgierskiego za pomocą programów mobilnych jest bardzo wygodna. Gadżety są zawsze pod ręką, więc można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Najważniejsze to wybrać odpowiednią metodę i uczyć się od 5 do 45 minut dziennie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka węgierskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Program oferuje naukę nie tylko pojedynczych słów, lecz całych zwrotów – podczas codziennych lekcji. Kurs węgierskiego opiera się na nauce podstawowych dialogów pomiędzy dwoma native speakerami. Dzięki temu łatwiej opanować poprawną wymowę. Lekcje, wykorzystujące metodologię od prostego do trudnego, są krótkie i zrozumiałe. Jeden moduł wystarczy, aby zapamiętać podstawowe słowa i wyrażenia z omawianego tematu. System rozpoznawania mowy określa, jak dobrze uczeń wymawia słowa (w przypadku błędów koryguje je). Używane są tylko zwroty przydatne w rzeczywistych sytuacjach. Zajęcia dostosowuje się do każdej z osób indywidualnie. Po kilku lekcjach system analizuje tempo nauki i proponuje optymalny program. Mondly zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. W TOP-20 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (5,46 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki węgierskiego, która działa bez połączenia z internetem. Są trzy główne poziomy (7 podpoziomów): początkujący, średnio zaawansowany i zaawansowany. W sumie słownik zawiera ponad 6000 słów i 350 zwrotów, które opatrzone są obrazkami i transkrypcją, a także podkładem głosowym przez native speakerów. Wszystkie słowa są podzielone na tematy i podtematy. Można uczyć się słownictwa poprzez gry, co jest szczególnie wciągające dla dzieci. Program oferuje również inne skuteczne metody zapamiętywania, ćwiczenia i utrwalania nowych informacji. Istnieje system powtórzeń. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (2,06 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy słownik języka węgierskiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słówek i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom z ilustracjami, podpisami i podkładem głosowym (10000 sztuk). Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad pięćdziesiąt tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,42 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jest to kompletny kurs węgierskiego dla początkujących, z ćwiczeniami dotyczącymi zapamiętywania nowych słów, gramatyki i umiejętności pisania. Krótkie pięciominutowe lekcje są tak skonstruowane, aby miały charakter zabawowy. Użytkownicy zapamiętują słowa, tłumaczą zdania, nagrywają je ze słuchu, wypowiadają frazy do mikrofonu, składają zdania z pojedynczych słów. Pracuje się nie tylko nad słownictwem, lecz także nad składnią. Program stale przypomina o konieczności uczenia się i powtarzania tego, czego już nauczono się. Za poprawnie wykonane ćwiczenia przyznawane są odznaki. Interfejs programu jest w języku angielskim. Do wykonania zadań wystarczy podstawowa znajomość angielskiego. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (15 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Węgierski od zera

Nauka węgierskiego poprzez interaktywne lekcje i gry językowe. Program zawiera 200 lekcji dotyczących gramatyki, słownictwa i pisania. Materiał dzieli się na moduły tematyczne. Za darmo dostępnych jest 11 z nich. Ćwiczenia są różnorodne: zapamiętywanie słów z kartami obrazkowymi, dopasowywanie obrazków do słów, nauka alfabetu, układanie zdań, quizy, ćwiczenia w pisaniu i wymowie. Dla wzmocnienia poruszanego tematu przygotowane zostały quizy. Odpowiadając na pytania, uczniowie zdobywają bonusy. Kurs jest opracowany przez native speakerów. Odpowiedni dla uczniów o każdym poziomie wiedzy. Można uczyć się w wygodnym tempie. Aktywni użytkownicy są nagradzani dodatkowymi punktami. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (9,29 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka węgierskiego

Bezpłatna aplikacja pomoże użytkownikowi nauczyć się płynnie mówić po węgiersku od zera, korzystając z szerokiej gamy kombinacji słów i gotowych fraz. Oferowane 5000 wyrażeń jest wypowiadanych przez profesjonalnych native speakerów, a ich wersję mówioną uzupełnia dokładna transkrypcja fonetyczna. Materiał dydaktyczny podzielony jest na 20 tematów, które z kolei dzielą się na 145 podtematów. 11 gier opartych na metodzie mechanicznych powtórek pozwoli uniknąć rutyny. W zależności od poziomu zaawansowania uczniowie wybierają jeden z 4 poziomów trudności - od początkującego do zaawansowanego. Program działa w trybie offline. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (572 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Simply Learn Hungarian

Po nauczeniu się ponad 300 węgierskich słów i zwrotów, użytkownicy będą czuć się pewnie podczas podróży po Węgrzech. Głównym celem Simply Learn jest zbudowanie słownictwa do skutecznej komunikacji w typowych sytuacjach życia codziennego (zakupy, powitanie, wskazówki, zakwaterowanie w hotelu, itp.) Całe słownictwo prezentowane jest zarówno w formie ustnej, jak i pisemnej, a ponadto istnieje możliwość ustawienia odtwarzania wypowiedzi lektora w zwolnionym tempie. Do zapamiętywania słów służą fiszki, a do sprawdzania wiedzy zabawne quizy. Kurs podstawowy obejmujący trzysta fraz jest dostępny bezpłatnie. Ponad 10 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (257 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


iTalki

Aplikacja iTalki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym węgierskiego. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie może być w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z ludźmi. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. W TOP-200 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Hungarian

Darmowa aplikacja, która pozwala na naukę najpopularniejszych węgierskich słów i zwrotów. Wszystkie słowa są wypowiadane przez native speakerów, więc uczysz się jednocześnie słuchać języka i poznawać poprawną wymowę. Aby ocenić swoje postępy, możesz nagrać swoją wymowę w "Speech Studio" i porównać ją z poprawną. Nemo Hungarian przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się węgierskiego od podstaw. Ponad 10 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (627 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lengo

Lengo oferuje użytkownikom szeroką gamę narzędzi do samodzielnej nauki węgierskiego: fiszki, ćwiczenia wymowy, reguły gramatyczne z przykładami, testy i natychmiastową informację zwrotną. Użytkownicy mogą korzystać z gotowych tematycznych kolekcji słów lub tworzyć własne mini-słowniki. Program posiada wysokiej jakości wizualizację i audio. Wszystkie podstawowe funkcje są dostępne bezpłatnie. Ponad tysiąc instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


841