10 najlepszych darmowych aplikacji do treningu pompek

Pompki to rodzaj ćwiczeń siłowych, które rozwijają wytrzymałość i koordynację oraz spalają wiele kalorii. Wykonywanie pompek angażuje różne mięśnie: triceps i mięśnie klatki piersiowej są obciążone maksymalnie, podczas gdy plecy, mięśnie brzucha i pośladki mają dodatkowe obciążenie. Z pomocą aplikacji można nauczyć się, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia, zwiększając obciążenie za każdym razem, stworzyć własny plan treningowy lub skorzystać z gotowego.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do treningu pompek na telefony, smartfony i tablety z systemem Android i iOS.


100 Pompki treningu

Aplikacja uczy, jak zrobić 100 pompek we własnym tempie. Platforma tworzy plany treningowe w oparciu o aktualny poziom sprawności. Początkowy poziom zaczyna się od 2-3 razy po 5 powtórzeń. Stopniowo obciążenie wzrasta do 6 razy na podejście. Poziom zaawansowany jest bardziej złożony: od 5 do 20 pompek z rzędu. Licznik pomoże użytkownikowi śledzić, ile razy wykonał pompki - wystarczy nacisnąć jeden przycisk, aby podejście zostało zaliczone. Statystyki w postaci kolorowych wykresów pomogą utrzymywać motywację. Łatwy w obsłudze interfejs w języku polskim. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (72,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Licznik pompek

Oprogramowanie zlicza, ile razy użytkownik zrobił pompki za pomocą kamery smartfona. Przednia kamera jest umieszczona przed twarzą i odczytuje liczbę pompek. Platforma opracowuje indywidualne programy w zależności od celów i możliwości fizycznych użytkownika. Kurs jest przeznaczony na 30-90 dni intensywnej pracy. Pod koniec nauczysz się robić 100 pompek z rzędu. Obciążenie rośnie płynnie. Każda sesja jest rejestrowana w dzienniku. Sukcesy i postępy są śledzone na wykresach. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (490 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Ćwiczenia w Domu - Bez Sprzętu

Darmowa aplikacja z ćwiczeniami do treningu w domu, w tym pompkami, bez dodatkowego sprzętu sportowego. Pomoże ujędrnić ciało, schudnąć, zbudować mięśnie i wyostrzyć sylwetkę. Nad przedstawionymi w programie ćwiczeniami pracowali profesjonalni trenerzy. Samouczki wideo i wysokiej jakości ilustracje pozwalają na poprawny i skuteczny trening. Zawiera wybór ćwiczeń rozgrzewających, rozciągających i na całe ciało. Istnieje możliwość realizacji 30-dniowego planu treningowego, w którym intensywność jest zwiększana stopniowo, dzień po dniu. W ciągu miesiąca użytkownik wypracuje sobie abs, nogi, pośladki, plecy i ramiona. Postępy są automatycznie zapisywane w aplikacji. Można dzielić się swoimi postępami na mediach społecznościowych. W TOP-50 apek w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 100 milionów instalacji. Bardzo wysoka ocena w Google Play - 4,9 (3,16 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


200 Push Ups

Aplikacja z 20 planami treningowymi i wyzwaniami do zrobienia 200 pompek od zera. Wystarczy wybrać odpowiedni i zacząć ćwiczyć. Dzięki tej gradacji obciążenie wzrasta płynnie. Treningi stają się trudniejsze wraz z poprawą kondycji. Statystyki pozwalają śledzić postępy w ujęciu dziennym i tygodniowym. Tabela wyników pozwala inspirować się sukcesami najlepszych sportowców i dążyć do poprawy swojej pozycji w rankingu. Przypomnienia pomogą nie przegapić żadnej sesji. Po prostu wybierz dogodny czas treningu i skonfiguruj powiadomienia. Wymaga tylko 15 minut dziennie przy 3 treningach tygodniowo. Ćwiczenie trwa zaledwie 15 minut dziennie przy 3 treningach tygodniowo. Ponad milion instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (17,4 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener pompek

Uniwersalna aplikacja do treningu pompek z automatycznym zliczaniem zrobionych ruchów. Dostępnych jest kilka poziomów trudności: system oferuje spersonalizowane plany oparte na wytrenowaniu i kondycji fizycznej. Istnieje również opcja wolnych treningów, gdy użytkownik korzysta z programu tylko do liczenia i zaawansowanych statystyk. Prosty i przyjazny dla użytkownika interfejs będzie zrozumiały dla każdego. Ponad 10 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (201 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


0-100 Pushups Trainer

Program do treningu pompek z wyzwaniem. W ciągu 6 tygodni użytkownik opanuje podstawową technikę wykonania pompek, pozna teorię i zastosuje ją w praktyce. W pierwszych dniach nauczysz się szczegółowo każdego ćwiczenia z zaleceniami dotyczącymi prawidłowego wykonania. W aktywnej części kursu rozpoczniesz trening, aż osiągniesz zdolność do zrobienia 100 pompek. Program jest bardzo prosty i ma intuicyjny interfejs. Zawiera sekcję edukacyjną dla początkujących. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (26,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


AlphaMale

Tracker pompek i planer obciążeń sportowych. 50 różnych rodzajów pompek z różnymi pozycjami rąk, nóg i ciała. Spersonalizowany plan treningowy dla każdego z nich. Wbudowany czujnik zbliżeniowy zlicza liczbę zrobionych pompek. Szczegółowe instrukcje i samouczki wideo pomogą zrozumieć poprawność robienia różnych ćwiczeń. Aplikacja jest odpowiednia dla mężczyzn i kobiet. Plany treningowe są tworzone na podstawie cech fizjologicznych i poziomu treningu. AlphaMale zawiera kilka różnych wyzwań do ćwiczenia pompek. Dostępne są płatne i bezpłatne treści. Darmowa wersja jest wystarczająca do pompowania i wzmacniania klatki piersiowej, pleców i brzucha oraz rozwijania wytrzymałości. Wysoka ocena w Google Play - 5,0 (6 głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitify

Program zawiera ponad 900 ćwiczeń dla początkujących i doświadczonych sportowców, w tym pompki. Sesje treningowe trwające 10-30 minut. System przygotowuje dla użytkowników spersonalizowane plany, istnieje również unikalny kreator treningów. Co tydzień dostosowuje się stopień obciążenia. Wirtualny trener pokazuje techniki na wideo, wskazówki audio pomagają w ich wykonaniu. Statystyki pozwalają na śledzenie wyników. Program działa w trybie offline. Wśród 100 najlepszych bezpłatnych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad dziesięć miliony użytkowników. Ocena w Google Play - 4,7 (127 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Calisteniapp Workout

Darmowa aplikacja do treningu kalistenicznego. Opiera się na podstawowych ćwiczeniach: przysiadach, desce, skrętach, pompkach, pracy na drążku, elementach gimnastyki rytmicznej. Można wybrać jeden lub więcej kierunków i zacząć ćwiczyć. Plan treningowy do wykonywania pompek opiera się na celach użytkownika. Chcąc rozwinąć mięśnie klatki piersiowej i tricepsy, należy wykonywać klasyczne pompki z szerokim chwytem. W przypadku pompek na mięśnie naramienne - wąski chwyt. Dla mięśni brzucha ─ ćwiczenia na jedno ramię. Calisteniapp zawiera kreator harmonogramu, który ułatwia planowanie tygodniowych treningów, biorąc pod uwagę zajęcia, pracę i czas wolny. Techniki można nauczyć się z filmików w kilka minut. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,6 (34,2 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitbod

Aplikacja pozwala tworzyć spersonalizowane plany treningowe za pomocą sztucznej inteligencji, aby rozwijać wytrzymałość i siłę. Duży wybór ćwiczeń na pompki: klasyczne, na szerokim ramieniu, na jednym ramieniu, z obciążeniem i z wąskim uchwytem. Fitbod bierze pod uwagę sprawność fizyczną, wiek, płeć i cel: na podstawie tych danych opracowuje program treningowy, który można dostosować w trakcie procesu (na przykład dodać liczbę podejść, jeśli kompleks jest łatwy). Techniki są pokazane na filmach. 400 lekcji do pompowania różnych mięśni. Platforma synchronizuje się z Apple Watch. Wygodne jest śledzenie spalonych kalorii i ogólnego wyniku. Wśród 100 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w gatunku "Zdrowie i fitness". Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,1 (18 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


221