10 najlepszych aplikacji do nauki gramatyki angielskiej

Gramatyka jest słusznie uważana za jedną z najtrudniejszych części języka angielskiego. W łatwiejszej i szybszej nauce gramatyki mogą pomóc nowoczesne aplikacje edukacyjne, oferujące informacje teoretyczne i różnorodne ćwiczenia. Są one przydatne nie tylko dla osób samodzielnie uczących się języka angielskiego, ale także dla uczniów i studentów, a także dla tych, którzy chcą sprawdzić swój poziom znajomości języka lub przygotować się do egzaminów IELTS, TOEFL, ESL. Nauczyciele mogą wykorzystywać programy jako dodatkowy materiał dydaktyczny.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki gramatyki języka angielskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


LearnEnglish Grammar

Wielokrotnie nagradzana aplikacja od British Council koncentruje się na praktyce. Użytkownicy uczą się gramatyki, wykonując określone zadania z różnymi rodzajami działań: muszą wybrać właściwą odpowiedź, wypełnić puste pola, porównać dwie opcje itp. Serwis obejmuje 4 poziomy - od CEFR A1 (początkujący) do CEFR C2 (zaawansowany). Każdy poziom zawiera 25 tematów i ponad 600 ćwiczeń dotyczących czasowników, przyimków, zdań warunkowych i innych. Można sprawdzić swoją wiedzę w sekcji testów. Wszystkie materiały do nauki zostały opracowane przez ekspertów i przetestowane przez miliony ludzi na całym świecie.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Gramatyka języka angielskiego

Aplikacja jest odpowiednia dla każdego poziomu umiejętności - od zerowego do zaawansowanego - i pomoże rozwiązać szereg zadań: nauczyć się zasad gramatycznych, pozbyć się błędów, przygotować się do egzaminów IELTS, TOEFL i innych, sprawić, by mówienie było bardziej poprawne. Istnieją dwie opcje nauki: można przechodzić od jednego poziomu trudności do drugiego lub skupić się na określonej grupie tematycznej ("Czasy", "Czasowniki", "Przyimki" itp.). PORO zawiera 163 tematy: obejmują one wszystkie aspekty gramatyki, ze szczegółowymi wyjaśnieniami i prostymi przykładami. Tysiące interaktywnych testów z późniejszą analizą błędów pomoże sprawdzić wiedzę i utrwalić to, co już zostało opanowane. Oprogramowanie zawiera komponent gry i może być wykorzystywane do nauczania dzieci. Ponad 500 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Grammar in Use & Test

Twórcy oprogramowania uważają, że ich produkt jest idealny dla użytkowników na poziomie Intermediate i Upper-Intermediate. Składa się on z dwóch części: lekcji obejmujących szeroki zakres tematów (rzeczowniki, przyimki, liczba mnoga, zaimki, czasy, czasowniki, w tym modalne, przymiotniki) oraz systemu testów. Rozwiązywanie testów pomaga wykryć luki w wiedzy i poprawić je: aplikacja wyjaśnia, na czym polega błąd i jaką regułę należy ponownie przeczytać. English Grammar zawiera słownik i pozwala dodatkowo ćwiczyć słuchanie i czytanie. Istnieje możliwość tworzenia własnych list ulubionych oraz wyboru między jasnym i ciemnym trybem ekranu. Ponad milion pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (38,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


BBC Learning English

Bezpłatna aplikacja od BBC zawiera lekcje audio, teksty i quizy, do których można uzyskać dostęp w trybie offline. Oprogramowanie oferuje poszerzenie wiedzy gramatycznej poprzez codzienne ćwiczenia. Materiały audio są podzielone na kategorie: oprócz gramatyki, użytkownik może ćwiczyć potoczny lub biznesowy angielski, uczyć się języka z pomocą wiadomości i poprawiać wymowę. Istnieje system testów. W programie znajdują się lekcje dla początkujących - English My Way, ale generalnie nauka w BBC Learning English wymaga pewnej znajomości języka. Treści są aktualizowane każdego dnia. W TOP-200 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,7 (20 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Grammar Book

Podczas nauki z English Grammar Book użytkownik może zapoznać się z gramatyką jako całością, przechodząc od materiału podstawowego do bardziej złożonego. Drugą opcją jest wybranie interesującej sekcji i studiowanie tylko rzeczowników, czasowników, czasów itp. Aplikacja obejmuje 138 tematów, z jasnymi komentarzami i mnóstwem przykładów. Struktura wirtualnego podręcznika jest tradycyjna: po regułach następują ćwiczenia utrwalające nowe informacje. Segment rozrywkowy jest reprezentowany przez zabawne quizy, a segment motywacyjny przez system punktów i nagród w postaci różnokolorowych medali. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (11,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Irregular Verbs

Aplikacja skupia się na jednym trudnym temacie: nauce 200 angielskich czasowników nieregularnych. System fiszek i ilustracji ułatwia ich zapamiętanie. Oprogramowanie pomoże zarówno tym, którzy po raz pierwszy zapoznają się z tą sekcją gramatyki, jak i uczniom, którzy mają trudności z nieregularnymi formami czasowników w różnych czasach. Do samokontroli wykorzystywany jest system testów, które stają się coraz trudniejsze wraz ze wzrostem poziomu wiedzy. Dostępna jest opcja udźwiękowienia uczonych czasowników oraz funkcja wysyłania powiadomień. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (42 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Testy z gramatyki angielskiej

Połączenie dużej liczby testów i ponad 5000 ćwiczeń pozwala na wykorzystanie oprogramowania zarówno do przygotowania do egzaminu, jak i do poszerzenia wiedzy gramatycznej i automatycznego zapamiętywania reguł. W trakcie testowania program natychmiast informuje o błędnych odpowiedziach i udziela przystępnych wyjaśnień. Najbardziej efektywne wykorzystanie English Grammar Test rozpoczyna się od poziomu Intermediate. Strona z wynikami pomaga śledzić postępy: pokazuje całkowity rezultat i ocenę każdego testu. Aplikacja charakteryzuje się minimalistycznym wyglądem i bardzo prostym interfejsem. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (16,3 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Grammar Test

Chociaż aplikacja jest przeznaczona przede wszystkim dla osób planujących przystąpić do testów i egzaminów IELTS, TOEFL lub ESL, będzie również przydatna dla uczniów i studentów, gdyż zawiera większość programu szkolnego. Sekcja do nauki gramatyki angielskiej składa się ze 160 lekcji, z których 38 poświęconych jest wyłącznie gramatyce, 61 słownictwu, 40 czytaniu i 21 mówieniu. Testy zawierają 1000 pytań dotyczących wszystkich aspektów gramatyki języka angielskiego, od czasów po partykuły. Po każdym teście użytkownik otrzymuje listę niepoprawnych odpowiedzi, która pomaga mu zrozumieć jego słabe strony. Dostępny jest słownik zawierający 28 000 słów. Dodatkową motywację zapewnia system nagród. Program działa w trybie offline. Ponad milion instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (16,8 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


English Verb Conjugator

Darmowa aplikacja, która prezentuje wszystkie główne czasowniki w 20 czasach i ich koniugację. Dzięki łatwej nawigacji i wbudowanemu wyszukiwaniu można natychmiast znaleźć dowolną z prawie 2000 czasowników. Możliwe jest utworzenie osobistej listy odmian czasowników, wysyłanie ich e-mailem lub SMS-em oraz drukowanie materiałów do nauki. English Verb Conjugator jest odpowiedni dla tych, którzy dopiero zaczynają uczyć się języka. Specjalna funkcja umożliwia naukę poprawnej wymowy: wystarczy kliknąć ikonę głośnika obok słowa, a użytkownik usłyszy jego wymowę. Ponad 100 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Kids English Grammar

Grywalizacja sprawia, że nauka rzeczowników, przysłówków, zaimków i innych części mowy staje się zabawą: Kids Grammar zawiera różnorodne mini-gry, quizy i zabawne ćwiczenia, które sprawiają, że nauka podstaw jest łatwa i nie wymaga wysiłku. Oprócz materiałów opartych na grach, program zawiera lekcje i arkusze ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku 4-6 lat i uczniów szkół podstawowych. Ćwiczenia obejmują nie tylko gramatykę, lecz także słownictwo, interpunkcję i składnię: uczniowie układają zdania, ustawiają znaki interpunkcyjne, porównują formy czasowników itp. Testy pomagają śledzić postępy dziecka i przejść do następnego poziomu. Ponad sto tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki angielskiego


102