15 najlepszych darmowych aplikacji do liczenia kalorii

W życiu każdego człowieka przychodzi taki czas, kiedy postanawia poważnie wziąć się za siebie. Ustalenie właściwych nawyków żywieniowych rozwinie pozytywną dynamikę deficytu kalorii i doprowadzi do skutecznej, bezpiecznej i trwałej utraty wagi. W tym celu stworzono specjalne oprogramowanie, które stanowi wyjątkową pomoc w analizie codziennej diety i pozwala już dziś zacząć doskonalić swoje ciało.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do liczenia kalorii i monitorowania odżywiania na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Licznik kalorii FatSecret

Oprogramowanie liczy całkowite spożycie kalorii i dzieli tę liczbę na białko, tłuszcz, węglowodany oraz zapisuje ilość spożytego cukru, cholesterolu, sodu i błonnika. Dla użytkownika dostępne są statystyki za dzień, bieżący tydzień i poprzedni tydzień. Zawiera dużą bazę potraw z opisami, a także menu sieci restauracji.

FatSecret pozwala na rejestrowanie wydatków energetycznych dla kilku rodzajów aktywności fizycznej. Wszystkie liczby z dużą dokładnością, sprawiają, że w stu procentach jest to możliwe przy podłączeniu czujnika tętna. Z programu mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. W Top 20 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 10 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play to 4,7 (467 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


MyFitnessPal

Pozwala rejestrować całkowite spożycie kalorii i dzielić je na białka, tłuszcze i węglowodany, śledząc dzienne statystyki. Baza danych żywności liczy sześć milionów produktów i obsługuje codzienne zdalne uzupełnianie zapasów, które można przesłać z dowolnego miejsca na świecie.

MyFitnessPal pozwala na prowadzenie osobistego dziennika treningowego, tworzenie planu i dodawanie spersonalizowanych ćwiczeń. Posiada dużą ilość ustawień, funkcję synchronizacji - wszystko jest niezwykle przydatne. Znajduje się w pierwszej trzydziestce aplikacji w App Store w kategorii Zdrowie i fitness. Ponad 100 milionów ściągnięć. Ocena w Google Play - 4,3 (2,55 mln opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Lifesum

Przypomina wykwalifikowanego dietetyka zalecającego spersonalizowany plan odchudzania z wyborem posiłków, które przybliżają użytkownika do osiągnięcia celu. Menu tworzą proste przepisy i znane potrawy. Lifesum wskaże pożądaną wielkość porcji i obliczy ilość spożytej energii, odzwierciedlając informacje w dzienniczku żywieniowym z kodem kreskowym.

Serwis wspiera lojalną metodykę zdrowego odżywiania. Szczególną uwagę zwraca się na ilość wypijanej wody, z uwzględnieniem wymaganych dawek i skupieniem się na osobie. Ćwiczenia fizyczne są oferowane w celu promowania skutecznej utraty wagi i napięcia mięśni. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (326 tys. głosów).'

Pobierz aplikację na Android, na iOS


YAZIO

Ekran główny w YAZIO przypomina magazyn o zdrowej żywności. Każdy produkt opatrzony jest zdjęciem, tabelą kalorii i listą przepisów. YAZIO wspomaga prowadzenie dzienniczka żywieniowego i spalanej energii. Zawiera spersonalizowane plany odchudzania i przyrostu masy ciała, skaner kodów kreskowych, kalkulator kalorii i szczegółowe statystyki.

Elastyczne ustawienia są w stanie rejestrować wagę, pokazując użytkownikowi zmiany po uprawianiu sportu i stosowaniu najlepszych diet. Mieści się w pierwszej 10-tce aplikacji zdrowotnych i fitnessowych w App Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (475 tys. głosów)

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Fitatu

Darmowy program na odchudzanie i utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Głównym celem jest indywidualne dobranie najlepszej diety w oparciu o osobiste gusta i stan fizyczny. Zawiera wiele dobrze napisanych porad żywieniowych oraz informacyjną tabelę wskaźnika masy ciała, potężny kalkulator kalorii. Istnieją poglądowe demotywatory opisujące błędy w odchudzaniu. Istnieje tabela kalorii żywności, w tym fast foodów. Serwis stale monitoruje wynik odchudzania i daje zalecenia, jak go poprawić. Znajduje się w pierwszej trójce aplikacji w App Store w kategorii Zdrowie i Fitness. Ponad 5 milionów instalacji. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (67,2 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


EasyFit

Przejrzysty i animowany interfejs, żywność prezentowana za pomocą wyrazistych ikon. EasyFit ma dużą listę informacji o potrawach i pozwala na jej uzupełnianie, z formowaniem przepisów. Statystyki szczegółowo pokazują utracone kalorie, czas trwania treningu, objętość talii, wagę, zużycie wody. Jest interaktywna gra, która ma odwrócić uwagę od zachcianek związanych ze śmieciowym jedzeniem, a także dwa widżety dotyczące treningu i liczenia. Co ciekawe, EasyFit ma do wyboru czterdzieści dwa unikalne tła. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,7 (92,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dine4Fit

Posiada wszystkie podstawowe funkcje licznika kalorii, pokazuje poziom cholesterolu i indeks glikemiczny. Ma dużą bazę produktów z możliwością dodawania nowych, indywidualnych. Przygotowane, inteligentnie opracowane treningi, statystyki. Dine4Fit ma piękny design z animowanymi detalami, dwadzieścia cztery opcje wyglądu, elastyczne ustawienia osobiste, możliwość formowania i osiągania celów. Jest to jedna z 50 najlepszych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad pięć milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play to 3,9 (63,8 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dieta i treningi by Ann

Aplikacja pomaga zmienić nawyki żywieniowe, aby osiągnąć optymalne rezultaty w odchudzaniu i utrzymaniu ciała w formie. Aplikacja posiada prosty, łatwy w obsłudze licznik kalorii, który wspiera szybkie dodawanie osobistych produktów spożywczych i posiłków z wyliczeniami kalorii i BTW na sto gramów produktu. Zawiera dużą ilość indywidualnych treningów dla kobiet i mężczyzn. Umożliwia prowadzenie osobistego dziennika, tworzenie i edytowanie ćwiczeń o dowolnych parametrach. Działa w trybie offline. Możesz przeglądać inteligentnie odzwierciedlone wykresy statystyczne. Wśród 20 najlepszych darmowych aplikacji w App Store znajdujących się w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad trzy miliony użytkowników. Ocena w Google Play - 4,8 (9,66 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


VitaScale

Przyjazny interfejs, możliwość monitorowania utraty i przyrostu wagi poprzez śledzenie zmian w szczegółowych statystykach. Dokładne obliczenia zawartości energetycznej posiłków zapewniają instrukcje gotowania krok po kroku, pokazujące poziom kalorii na wszystkich etapach procesu kulinarnego. Jest dziennik żywieniowy z szybkim wprowadzaniem danych, kontrola wody, wbudowane wyszukiwanie potraw, w tym głosowe. Ponad pięćset tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play to 4,7 (9,19 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Trener odchudzania

Pomaga indywidualnie dopasować najlepszy schemat odżywiania i trzymać się go przez cały dzień, łącząc posiłki z przyjmowaniem wody. Stosuje metody przekonywania, argumentacji, zdjęcia i cytaty jako materiał motywacyjny. Wirtualny trener ściśle monitoruje użytkownika na wszystkich etapach, umożliwiając mu wyznaczanie celów i monitorowanie ich realizacji, wizualnie pokazując dynamikę utraty wagi. Narzędzie zawiera systemowe podpowiedzi, zachęty i konfigurowalne przypomnienia. Posiada kolorowy, przyjazny dla użytkownika interfejs i elastyczne ustawienia. Ponad milion pobrań. Średnia ocena - 4,3 (8,72 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Dieta PL - przepisy fit

Oprogramowanie pozwala kontrolować codzienną dietę, obliczając spożycie kalorii, tłuszczów, białek, węglowodanów i wody. Przedstawia najpopularniejsze diety świata i proponuje proste przepisy na zdrowe posiłki. Po ściągnięciu, użytkownicy są proszeni o wprowadzenie swoich osobistych parametrów, takich jak płeć, waga, wzrost, wiek, poziom aktywności fizycznej i codzienna dieta. Narzędzie analizuje dane i określa optymalne spożycie RBC i wody, oferując przepisy ze szczegółowymi opisami i wizualnymi ilustracjami. Intuicyjny interfejs i elastyczne ustawienia. Ponad 500 000 pobrań. Ocena w Google Play - 4,4 (5,85 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Scan-food

Prosty i zwięzły serwis do obliczania kalorii. Zawiera skaner kodów kreskowych oraz wbudowany kalkulator posiłków, dzięki któremu obliczysz optymalne spożycie kalorii, co pozwoli na wspieranie zdrowia fizycznego i kształtowanie idealnej sylwetki. W przejrzysty sposób pokazuje dynamikę przyrostu i utraty wagi poprzez graficzne wyświetlanie informacji, oferuje wyszukiwanie i komunikację z podobnie myślącymi dietetykami, zawiera dużą bazę danych o produktach spożywczych i umożliwia dodawanie nowych jednostek. Ponad 10 000 instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (64 opinie).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Samsung Health

Oprogramowanie uwzględnia cały szereg informacji, od szczegółowych danych osobowych po lokalne warunki pogodowe. Samsung Health zawiera kursy aktywności fizycznej z wizualnymi wskazówkami i obsługuje podłączenie dodatkowych urządzeń. Serwis wyposażony jest w funkcję trackera, który monitoruje wielkość dziennego spożycia pokarmów, wody i kofeiny. Aby program działał poprawnie, trzeba się zarejestrować. Ochrona hasłem gwarantuje bezpieczeństwo danych osobowych. Ponad miliard instalacji. Średnia ocena w Google Play to 3,6 (1,42 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Meal Reminder

Program przypomina o obowiązkowych pięciu posiłkach dziennie. Regularne jedzenie przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pozwala dozować posiłki, aby się nie przejadać, utrzymać optymalny poziom glukozy we krwi i nasycić organizm. Są ustawienia czasowe, powiadomienia, odzwierciedlenie aktualnego dnia, pokazujące zjedzone i pominięte posiłki, a także opcja dodania szóstego posiłku dla osób, które kończą pracę późno w ciągu dnia. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (22,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Schudnąć bez diety

Encyklopedia zdrowych nawyków stworzona z myślą o zmianie nawyków żywieniowych. Osiemdziesiąt treningów fitness, które pozwolą utrzymać napięcie mięśni. Osobisty wybór przepisów i zajęć. Wskazówki i porady dotyczące żywności. Wbudowane przypomnienia. Szczegółowe statystyki odzwierciedlające dynamikę utraty wagi poprzez analizę ilości spożywanego i wydatkowanego białka, tłuszczu i węglowodanów. Milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (8,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Zobacz też: najlepsze aplikacje do odchudzania


6 478