10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki greckiego

Język grecki ma długą historię (jego forma pisana liczy sobie około 3500 lat, a mówiona jeszcze dłużej) i bogatą tradycję kulturową, jednak nie jest on łatwy do opanowania. Świetnym rozwiązaniem do nauki greckiego są interaktywne programy mobilne. Można się z nimi uczyć w każdej dogodnej sytuacji - w drodze, na siłowni, podczas joggingu itp. przeznaczając na naukę od 5 minut do pół godziny dziennie.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka greckiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Mondly

Zrównoważona kombinacja gier i zaawansowanych technik nauczania sprawiła, że Mondly jest jedną z najbardziej popularnych aplikacji do nauki języka greckiego. Program skupia się nie tylko na nauce pojedynczych słów, lecz także na popularnych zwrotach, które są używane w rozmowach. Takie podejście pozwala szybko przejść do budowania zdań i uczestniczenia w rozmowach. Do rozwijania umiejętności komunikacyjnych wykorzystywany jest chatbot z rozpoznawaniem głosu. Codzienne 10-minutowe lekcje są zbudowane wokół stopniowego wzrostu trudności. Zawiera bazę 5000 słów i wyrażeń do rozbudowy słownictwa. Przedstawione dialogi są nagrane przez native speakerów. Można zapisywać i analizować swoje postępy. W TOP-10 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad pół miliona pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (15,3 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


FunEasyLearn

Przydatna aplikacja do nauki greckiego, która działa bez połączenia z internetem. Zawiera 30 skutecznych gier edukacyjnych z żywą grafiką, jednakowo odpowiednich dla dorosłych i dzieci. Zabawna forma gier eliminuje rutynę i pozwala na naukę słownictwa przez 5-10 minut dziennie. Dla wygody użytkowników lekcje słownictwa (6000 słów i 1250 potocznych zwrotów) podzielone są na ponad 300 tematów. Program zawiera również 300 tysięcy nagrań audio w wykonaniu native speakerów, profesjonalnych aktorów głosowych. Wyszukiwarka pomaga szybko znaleźć odpowiednie słowo. FunEasyLearn oferuje 10 poziomów trudności i szereg kursów: dla początkujących, biznesowych, podróżniczych i innych. Jako serwis skoncentrowany na budowaniu słownictwa, FunEasyLearn płynnie uzupełnia lekcje gramatyki. Ponad 100 tysięcy pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,7 (3,59 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Innovative Language Learning

Program nadaje się na wszystkie poziomy znajomości języka, od zera do zaawansowanego (test wstępny pomoże określić poziom). Po zarejestrowaniu otrzymasz około tysiąca 15-minutowych lekcji w formie wideo lub podcastów na różne tematy, ze szczególnym naciskiem na codzienne sytuacje i zanurzenie w kontekście kulturowym (greckie jedzenie, miasta, sławni ludzie itp.). Lekcje zawierają wystarczająco dużo materiału, aby rozwinąć umiejętności słuchania, a także można nagrać własną wypowiedź i poprawić wymowę. Treść nauki jest aktualizowana co tydzień, a oprócz lekcji dostępne są fiszki, słowniki i inne materiały. W przeciwieństwie do sekwencyjnych aplikacji liniowych, gdzie nie można przejść do nowej lekcji bez zapoznania się z poprzednią, GreekPod101 daje możliwość stworzenia własnego algorytmu nauki. Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (39,1 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Duolingo

Duolingo zyskało reputację najpopularniejszego na świecie serwisu do darmowej nauki języków obcych dzięki swojej sprytnej strukturze: w zabawny sposób może pomóc w opanowaniu od podstaw nie tylko mowy ustnej, lecz także gramatyki i ortografii. Użytkownik Duolingo ustala własne tempo uczenia się poprzez wyznaczenie sobie dziennego celu. Pozwala ćwiczyć czytanie, pisanie i słuchanie, jednocześnie sprawdzając swoje umiejętności. Dla podtrzymania motywacji zastosowano zasadę rywalizacji (można zdobywać punkty i porównywać swoje postępy z wynikami innych uczących się), elementy animacji i różne zachęty. Interfejs programu jest w języku angielskim. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,2 (14,8 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Grecki od zera

Codzienne 10-minutowe lekcje (ponad 200) w aplikacji Ling's Learn Greek mają następującą strukturę: 1-3 minuty poświęcone są na naukę nowego słownictwa i zasad gramatycznych; od 3 do 5 minut na wzmocnienie materiału (np. dopasowanie obrazka do słowa); oraz 3-5 minut na sprawdzenie umiejętności słuchania. Różnorodne mini-gry, inteligentny chatbot do ćwiczenia mówienia, quizy, zagadki i inne interaktywne elementy znacznie ułatwiają uczenie się słownictwa i gramatyki. Ling's Learn Greek zawiera materiał do nauki na 5 poziomach językowych, od początkującego do zaawansowanego. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drops

Program oferuje możliwość doskonalenia słownictwa poprzez dopasowywanie słów do obrazów wizualnych lub dopasowywanie opisów do ilustracji. Jego cechą szczególną jest minimalny czas nauki: nie więcej niż 5 minut dziennie. Inne zalety Drops to natychmiastowa korekta błędów, spersonalizowane podejście i dostarczanie statystyk nauki. Użytkownicy mają do wyboru 4 "misje" (podróżnik, romantyczny itp.) o szerokim zakresie tematycznym, różne gry i quizy. Serwis zawiera 2 000 słów pogrupowanych w 100 listach tematycznych. Znajduje się w Top-100 darmowych aplikacji edukacyjnych w App Store. Ponad 10 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (1,49 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Trener Słownictwa

Darmowy słownik języka greckiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słówek i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom (10000 sztuk). Można uczyć się bez patrzenia na ekran, jedynie słuchając wymowy, np. podczas jazdy samochodem, spaceru czy wykonywania obowiązków domowych. Działa bez połączenia internetowego. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,5 (1,87 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


From Alpha to Omega

Pierwszym krokiem do biegłego czytania i pisania jest opanowanie alfabetu. From Alpha to Omega pozwala na poznanie wszystkich greckich liter w formie zabawy oraz na ćwiczenie ich rozpoznawania i czytania. Program jest odpowiedni dla początkujących w każdym wieku. Oprogramowanie działa również bez połączenia z internetem. Ponad sto tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (4,48 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Nemo Greek

Twórcy rozmówek zebrali maksymalną liczbę jednostek słownictwa potrzebnych osobom chcącym płynnie mówić po grecku. Nie ma lekcji audio jako takich. Zamiast tego sugeruje się, abyś posłuchał wymowy popularnego zwrotu, odtworzył go na głos i porównał swoją wymowę z wymową native speakera. Dzięki stałej praktyce nauczysz się dużej ilości materiału i wyeliminujesz akcenty. Jako pomoc w nauce języka greckiego, Nemo jest szczególnie polecany dla początkujących. Ponad 100 tysięcy ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (1,87 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Clozemaster

Zaprojektowany jako uzupełnienie podręczników i pełnych kursów, serwis nie jest przeznaczony dla osób początkujących, ale przyda się tym, którzy osiągnęli poziom średniozaawansowany i zaawansowany. Clozemaster oferuje kontekstowy sposób nauki słownictwa: użytkownik wykonuje tysiące quizów, wstawiając w zdaniach brakujące elementy. Ćwiczenia dają możliwość poszerzenia słownictwa i zrozumienia niuansów znaczenia poszczególnych słów. Ponad sto tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,1 (2,03 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Learn Greek

Głównym celem Learn Greek jest ćwiczenie języka greckiego przed podróżą do Grecji lub komunikacją z native speakerami. Wystarczy kliknąć na wybrany zwrot, a aplikacja audio wymawia go w normalnym lub wolnym tempie. Użytkownik powtarza wyrażenie i słucha siebie, wzmacniając swoje umiejętności konwersacyjne. Słownik został pogrupowany według tematów z możliwością natychmiastowego wyszukiwania według słów kluczowych. Ponieważ Bravolol działa w trybie offline, nadaje się do stosowania w miejscach o niestabilnym połączeniu z Internetem. Ponad 100 tys. pobrań. Ocena w Google Play to 3,8 (3,53 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


1 315