10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki słoweńskiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka słoweńskiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka słoweńskiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Memrise

Memrise to lekcje słoweńskiego na podstawowe tematy (pierwsze słowa, poznawanie się, dom, na lotnisku, w sklepie, w pracy itp.). Nauka odbywa się za pomocą fiszek, lekcji audio i wideo, zaprojektowanych dla użytkowników o różnym poziomie zaawansowania językowego. Na początku podawany jest prosty materiał: pierwsze słowa i podstawowa gramatyka. Następnie kurs staje się bardziej złożony (zawiera bardziej rozbudowane słownictwo). Uczący się mają możliwość zanurzenia się w środowisku językowym: komunikować się z lokalnymi mieszkańcami za pośrednictwem aplikacji online, ćwiczyć słuchanie języka mówionego i uczyć się poprawnej wymowy. Każda lekcja zawiera wykłady audio i wideo, w których native speakerzy wypowiadają na głos poznane słownictwo i tworzą z nim zdania. Funkcja ta pozwala poprawić wymowę, nauczyć się rozumieć płynną mowę i szybciej nauczyć się języka. Program działa w trybie offline. Znajduje się w Top-50 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad dziesięć milionów instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,6 (1,49 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ling

Program do nauki języka słoweńskiego charakteryzuje się przyjaznym interfejsem oraz płynnym połączeniem elementów edukacyjnych i rozrywkowych. Zawiera ponad 200 lekcji, trzy poziomy nauki, nagrania audio native speakerów słoweńskich oraz szeroki wybór gier i ćwiczeń. Można porównywać słowa z ilustracjami, dokańczać zdania, rozmawiać z chatbotem, otrzymywać natychmiastową ocenę wymowy, zdawać test ekspresowy i tak dalej. Ling pomoże szybko nauczyć się podstaw języka słoweńskiego od zera. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ponad 10 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,0 (623 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


50 języków

Darmowy kurs słoweńskiego dla początkujących. 100 lekcji z aplikacji 50 języków wystarczy, aby od zera zbudować podstawowe słownictwo słoweńskiego i nauczyć się porozumiewać za pomocą krótkich zwrotów w hotelu, restauracji, gabinecie lekarskim, banku i w dziesiątkach innych sytuacji. Bazową metodą nauczania stanowi połączenie tekstu i materiału audio, z przewagą tego drugiego. Pliki audio można słuchać wszędzie, podczas joggingu, w samochodzie, podczas lunchu, przy czym optymalna jest jedna lekcja dziennie. 50 języków nadaje się również jako narzędzie uzupełniające dla osób uczących się w szkołach językowych i na kursach. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (844 opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Bluebird

Twórcy Bluebird pozycjonują swój program jako jeden z największych programów do nauki języków obcych: dostępnych jest 11 milionów lekcji audio ze studyjnymi nagraniami, dzięki którym użytkownicy mogą uczyć się nie tylko języka słoweńskiego, ale 162 innych. Średnia lekcja trwa pół godziny, ale są też lekcje 15- i 45-minutowe. Stosując technikę powtarzania interwałowego uczniowie zapamiętują około 2000 słów o wysokiej częstotliwości, w tym 100 najczęściej używanych czasowników, uczą się tworzyć zdania, a także porozumiewać w dziesiątkach codziennych sytuacji i prowadzić trudne rozmowy. Ważną cechą Bluebird jest możliwość tworzenia spersonalizowanych kursów trwających od miesiąca do roku, w oparciu o wiek, poziom i zawód (dostępne są opcje z 60 zawodów). Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (14,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


LinGo Play

Szybki sposób na naukę języka słoweńskiego. Aplikacja zawiera ponad 5000 fiszek, 600 lekcji i 16 różnych typów ćwiczeń. Gry, testy i poradniki pomogą opanować gramatykę i wzbogacić słownictwo. Tematy są różne: medycyna, dom, edukacja, turystyka, zwierzęta, jedzenie, meble itp. Aby osiągnąć efekty wystarczy poświęcić na naukę 10-15 minut dziennie. Oprócz kursu dla początkujących, aplikacja zawiera zaawansowane treści, które zainteresują językoznawców. Nietypową cechą LinGo Play jest obecność turniejów online, dzięki którym użytkownik może rywalizować z innymi użytkownikami z całego świata. Biorąc w nich udział, uczestnik zwiększa zasób słownictwa. System testów sprawdzi poziom nauki, a pomyślne ukończenie kursu zostanie oznaczone certyfikatem. W czołowej setce bezpłatnych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (4,09 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


HiNative

Darmowy serwis pytań i odpowiedzi oferuje komunikację z native speakerami w celach nauki języków obcych. Dzięki społeczności HiNative łatwo jest zanurzyć się w kulturze, tradycjach i osobliwościach obcych krajów, komunikując się z ich mieszkańcami. Można rozmawiać ze Słoweńcami i zadawać im pytania w czasie rzeczywistym. Istnieją dwa sposoby rozpoczęcia rozmowy: zadanie pytania w wiadomości audio lub sformułowanie go przy użyciu automatycznych szablonów. Pierwsza opcja przydaje się do ćwiczenia wymowy i codziennych wyrażeń. Druga umożliwia naukę formułowania własnych zdań. Rozmówcy szybko odpowiadają, mogą ocenić akcent, polecić literaturę i dodatkowe ćwiczenia. Ponad 5 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,3 (44,7 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka słówek słoweńskich

Bezpłatna aplikacja do nauki słoweńskich zwrotów i często używanych słów. Na początku uczniowie poznają alfabet, uczą się czytać, a następnie przechodzą do zapamiętywania słownictwa. Dla wygody słownictwo jest podzielone na sekcje tematyczne: pogoda, sklep, medycyna, kierunki, zwroty powitalne, liczenie itp. Każdy z nich zawiera podtematy. Na przykład sekcja dotycząca pracy zawiera słowa związane z rynkiem, handlem, prawem. Sekcja dotycząca ludzi zawiera słowa związane z emocjami, rodziną i częściami ciała. W celu samodzielnego przetestowania można wykonać kilka zadań: wybrać słowo, przeliterować je poprawnie, porównać kilka znaczeń. Dla zaawansowanych dostępny jest test szybkości. Apka jest odpowiednia dla użytkowników w wieku od 3 lat. Działa bez dostępu do Internetu. Ponad 5000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


iTalki

Aplikacja iTalki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym słoweńskiego. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie może być w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z ludźmi. Przy okazji aplikacja pozwala nie tylko uczyć się, lecz także uczyć. Każdy ma więc okazję spróbować swoich sił w roli nauczyciela języka rodzimego. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Ucz się słoweńskiego

Rozmówki dla początkujących i tych, którzy już nieco znają język. Każde słowo lub zwrot można odsłuchać z poprawną wymową. Funkcja tworzenia indywidualnego zasobu słownictwa pomoże stworzyć osobisty słownik często używanych słów. Nie trzeba będzie szukać ich w rozmówkach, zawsze będą na wyciągnięcie ręki. Program pozwala na ćwiczenie słuchania, czytania, pisania, gramatyki i wymowy. Używając słownika codziennie, uczący się zbudują swoje słownictwo i pozbędą się akcentu. Działa bez dostępu do internetu. Ponad 10 tysięcy ściągnięć. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (214 opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Clozemaster

Zaprojektowany jako uzupełnienie podręczników i pełnych kursów, serwis nie jest przeznaczony dla osób początkujących, ale przyda się tym, którzy osiągnęli poziom średniozaawansowany i zaawansowany. Clozemaster oferuje kontekstowy sposób nauki słownictwa słoweńskiego: użytkownik wykonuje tysiące quizów, wstawiając w zdaniach brakujące elementy. Ćwiczenia dają możliwość poszerzenia słownictwa i zrozumienia niuansów znaczenia poszczególnych słów. Ponad sto tysięcy instalacji. Średnia ocena użytkowników w Google Play - 4,3 (2,09 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


847