10 najlepszych darmowych aplikacji do nauki irlandzkiego

Nowoczesna technologia daje ogromne możliwości poprawy i rozwoju w wielu dziedzinach życia. Edukacja nie jest wyjątkiem. Obecnie istnieje wiele programów mobilnych, które pozwalają na naukę języka irlandzkiego w dowolnym czasie i formacie. Pobierz aplikacje, ucz się nowych słów, czytaj, słuchaj poprawnej wymowy i oczywiście rozmawiaj.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do nauki języka irlandzkiego na telefonach, smartfonach i tabletach na systemach Android i iOS.


Duolingo

Duolingo to jedna z najpopularniejszych aplikacji do nauki języków obcych. A wszystko dzięki swojej skuteczności, którą przetestowało już ponad 150 milionów osób. Jest to kompletny kurs irlandzkiego dla początkujących, z ćwiczeniami dotyczącymi zapamiętywania nowych słów, gramatyki i umiejętności pisania. Krótkie pięciominutowe lekcje są tak skonstruowane, aby miały charakter zabawowy. Użytkownicy zapamiętują słowa, tłumaczą zdania, nagrywają je ze słuchu, wypowiadają frazy do mikrofonu, składają zdania z pojedynczych słów. Pracuje się nie tylko nad słownictwem, lecz także nad składnią. Program stale przypomina o konieczności uczenia się i powtarzania tego, czego już nauczono się. Za poprawnie wykonane ćwiczeń przyznawane są odznaki. Darmowa aplikacja numer jeden w kategorii Edukacja (w App Store i Google Play). Ponad 100 milionów instalacji. Średnia ocena w Google Play - 4,1 (15 mln głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Irlandzki od zera

Nauka irlandzkiego poprzez interaktywne lekcje i gry językowe. Program zawiera 200 lekcji dotyczących gramatyki, słownictwa i pisania. Materiał dzieli się na moduły tematyczne. Za darmo dostępnych jest 11 z nich. Ćwiczenia są różnorodne: zapamiętywanie słów z kartami obrazkowymi, dopasowywanie obrazków do słów, nauka alfabetu, układanie zdań, quizy, ćwiczenia w pisaniu i wymowie. Dla wzmocnienia poruszanego tematu przygotowane zostały quizy. Odpowiadając na pytania, uczniowie zdobywają bonusy. Kurs jest opracowany przez native speakerów. Można uczyć się w wygodnym tempie. Aktywni użytkownicy są nagradzani dodatkowymi punktami. Kurs jest bardzo prosty, logiczny i dobrze skonstruowany. Ponad 100 tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,4 (9,29 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Rosetta Stone

Jeśli chcesz nauczyć się irlandzkiego metodą immersyjną (pełne zanurzenie w środowisku językowym), ta aplikacja jest niezbędna. Zapewnia naukę języka poprzez skojarzenia, powtórzenia i komunikację. Nie ma tu polskich ani angielskich słów, tylko irlandzkie zwroty i zdania. Z każdą nową lekcją poziom trudności wzrasta. Działa również bez połączenia z internetem. W TOP-150 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Edukacja". Ponad 10 milionów ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (360 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Caoga caoga

Darmowy słownik języka irlandzkiego, który pomoże szybko i łatwo nauczyć się podstawowych słówek i zwrotów. Wszystkie przedstawione wyrażenia występują z oryginalną wymową native speakerów w trzech dialektach: Connacht, Munster and Ulster. Słownictwo jest łatwe do zapamiętania dzięki fiszkom z ilustracjami, podpisami i podkładem głosowym (450 słów). Wbudowane mini-gry sprawiają, że nauka przebiega w sposób przyjemny i ciekawy. Krótkie lekcje, dzięki czemu można uczyć się w dowolnym miejscu i czasie. Oprogramowanie działa w trybie offline. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Bluebird

Twórcy Bluebird pozycjonują swój program jako jeden z największych programów do nauki języków obcych: dostępnych jest 11 milionów lekcji audio ze studyjnymi nagraniami, dzięki którym użytkownicy mogą uczyć się nie tylko języka irlandzkiego, ale 162 innych. Średnia lekcja trwa pół godziny, ale są też lekcje 15- i 45-minutowe. Stosując technikę powtarzania interwałowego uczniowie zapamiętują około 2000 słów o wysokiej częstotliwości, w tym 100 najczęściej używanych czasowników, uczą się tworzyć zdania, a także porozumiewać w dziesiątkach codziennych sytuacji i prowadzić trudne rozmowy. Ważną cechą Bluebird jest możliwość tworzenia spersonalizowanych kursów trwających od miesiąca do roku, w oparciu o wiek, poziom i zawód. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (14,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


HiNative

Darmowy serwis pytań i odpowiedzi oferuje komunikację z native speakerami w celach nauki języków obcych. Dzięki społeczności HiNative łatwo jest zanurzyć się w kulturze, tradycjach i osobliwościach obcych krajów, komunikując się z ich mieszkańcami. Można rozmawiać z Irlandczykami i zadawać im pytania w czasie rzeczywistym. Istnieją dwa sposoby rozpoczęcia rozmowy: zadanie pytania w wiadomości audio lub sformułowanie go przy użyciu automatycznych szablonów. Pierwsza opcja przydaje się do ćwiczenia wymowy i codziennych wyrażeń. Druga umożliwia naukę formułowania własnych zdań. Rozmówcy szybko odpowiadają, mogą ocenić akcent, polecić literaturę i dodatkowe ćwiczenia. Ponad 5 milionów użytkowników. Ocena w Google Play - 4,3 (44,7 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nauka słówek irlandzkich

Bezpłatna aplikacja do nauki irlandzkich słów i często używanych zwrotów. Na początku uczniowie poznają alfabet, uczą się czytać, a następnie przechodzą do zapamiętywania słownictwa. Dla wygody słownictwo jest podzielone na sekcje tematyczne: pogoda, sklep, medycyna, kierunki, zwroty powitalne, liczenie itp. Każdy z nich zawiera podtematy. Na przykład sekcja dotycząca pracy zawiera słowa związane z rynkiem, handlem, prawem. Sekcja dotycząca ludzi zawiera słowa związane z emocjami, rodziną i częściami ciała. W celu samodzielnego przetestowania można wykonać kilka zadań: wybrać słowo, przeliterować je poprawnie, porównać kilka znaczeń. Apka jest odpowiednia dla użytkowników w wieku od 3 lat. Działa bez dostępu do Internetu. Ponad 1000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


iTalki

Aplikacja iTalki daje dostęp do praktyki mówienia w ponad stu językach obcych, w tym irlandzkiego. Chodzi o rozmowę na żywo z native speakerami z innych krajów, którzy w czasie rzeczywistym sprawdzają wiedzę użytkownika. Sprawdzenie może być w formie audio lub pisemnej. Można samodzielnie wyznaczać godziny lekcji i tematy dla nauczyciela, tworzyć plan zajęć i kontaktować się z ludźmi. Zajęcia skierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych na wszystkich poziomach zaawansowania. Znajduje się w Top-200 w App Store w kategorii Edukacja. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (10,2 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Nemo Irish Gaelic

Darmowa aplikacja, która pozwala na naukę najpopularniejszych irlandzkich słów i zwrotów. Wszystkie słowa są wypowiadane przez native speakerów, więc uczysz się jednocześnie słuchać języka i poznawać poprawną wymowę. Aby ocenić swoje postępy, możesz nagrać swoją wymowę w "Speech Studio" i porównać ją z poprawną. Nemo Irish Gaelic przeznaczony jest dla osób początkujących, dzięki czemu można nauczyć się irlandzkiego od podstaw. Program działa offline, bez połączenia z Internetem. Ponad 100 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,9 (2,17 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Tandem

Darmowy serwis społecznościowy, w którym miliony ludzi wspólnie uczą się języków obcych. Umożliwia komunikację w dowolnym wybranym formacie ─ czaty, rozmowy audio i wideo, wiadomości głosowe. Dwie osoby odnajdują się, rozpoczynają korespondencję i ćwiczą swoją gramatykę, wymowę i słownictwo. Znalezienie odpowiedniej osoby nie sprawia trudności. Wystarczy użyć filtrów dla języków, lokalizacji i zainteresowań. Rozmowę można rozpocząć od jednego z gotowych, standardowych zwrotów. Wbudowany tłumacz pomoże przy formułowaniu zdań. Funkcja korekty wiadomości pozwala znaleźć i poprawić błędy. Tandem nadaje się dla użytkowników z podstawową znajomością języka irlandzkiego. W czołowej setce bezpłatnych aplikacji edukacyjnych w Apple Store. Ponad dziesięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,3 (314 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zobacz także: Darmowe aplikacje do nauki języków obcych


559