10 najlepszych darmowych aplikacji do picia wody

Wiadomo, że należy pić 1,5-2 litrów wody dziennie i lepiej robić to stopniowo w ciągu dnia. Pomaga to utrzymywać równowagę wodną, przyspieszać metabolizm i skutecznie oczyszczać organizm - dlatego ważne jest, aby nawadniać organizm we właściwym czasie. Nowoczesne aplikacje podpowiedzą użytkownikom, kiedy i ile wody należy wypić, regularnie wysyłając odpowiednie powiadomienia.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do przypominania o piciu wody na telefony, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Waterful

Aplikacja oblicza dzienną normę picia wody w zależności od wagi, płci, wieku i dodatkowej aktywności fizycznej użytkownika. Po wypiciu napoju, dodaniu informacji, system automatycznie pokaże pozostały procent i powiadomi o ewentualnej potrzebie nawodnienia. Można ustawiać przypomnienia w telefonie, śledzić historię i wyznaczać cele ─ na przykład dziś wypiję 1,5 litra, a do końca tygodnia osiągnę 2 litry dziennie. Program rozróżnia różne napoje: herbatę, kawę, napoje gazowane, można dodać coś własnego. System uwzględnia poziom nawodnienia każdego z napojów. Interfejs jest w języku polskim. Wśród 150 najlepszych darmowych aplikacji w App Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad milion pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (37,9 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Przypomnienie wypij wodę

Oprogramowanie uwzględnia wpływ różnych napojów na bilans wodny. Według badań, kawa i herbata bez dodatków, takich jak śmietanka, mleko i cukier, są porównywalne do wody: uzupełnianie deficytu płynów zajmuje im więcej czasu i zużywają więcej energii. Program bierze te cechy pod uwagę przy obliczaniu pozostałej ilości do wypicia. Aplikacja pomoże dowiedzieć się, ile dokładnie powinien pić użytkownik i jak często to robić. Aby nie przegapić kolejnej podróży do lodówki lub karafki, wyśle powiadomienie. W ustawieniach można dodać trening sportowy, wtedy całkowity litraż wzrośnie. Dostępny jest również dzienny harmonogram i raporty, a także wskazówki dotyczące zdrowego spożycia wody. Ponad 10 milionów instalacji. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,8 (511 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


BeWet

Aplikacja pomoże obliczyć zalecaną ilość napojów wypijanych w ciągu dnia. Każda szklanka jest wprowadzana do statystyk, a pozostała ilość do wypicia w ciągu dnia jest wyświetlana na ekranie. System uwzględnia różne napoje: kawę, kakao, herbatę, soki. W razie potrzeby można dodać coś własnego i zmienić normę dnia. Za każdym razem otrzymasz powiadomienie, że nadszedł czas, aby uzupełnić bilans wodny. Jest to wygodne: nie przegapisz kolejnej szklanki, staniesz się bardziej zdyscyplinowany w tym kierunku. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,8 (36,1 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Plant Nanny

Uroczy towarzysz do nawadniania organizmu. Aplikacja przypomina o piciu wody i pozwala hodować piękne rośliny. Wszystko jest proste: po wypiciu kolejnej szklanki wody użytkownik nawadnia wirtualny kwiat: ten rośnie, a właściciel uzupełnia swój bilans wodny. Program kształtuje zdrowy nawyk i utrzymuje motywację, przypomina o nawodnieniu siebie i wirtualnej rośliny. Tracker planuje spożycie napojów w oparciu o wagę użytkownika. Codzienne statystyki pozwalają śledzić postępy. Plant Nanny ma atrakcyjny, kolorowy interfejs. Nadaje się dla dzieci i dorosłych. Ponad 5 milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,7 (154 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Water Reminder

Kalkulator zużycia wody. Oblicza, ile i kiedy należy pić. Stale przypomina o konieczności picia. Indywidualny program nawodnienia jest dostosowany do wagi i płci użytkownika. Można wybrać swój ulubiony rozmiar naczynia: na przykład szklankę o pojemności 200 ml lub kubek o pojemności 100 ml. Aplikacja oferuje łatwy w użyciu, piękny interfejs, grafikę ludzkiego ciała do śledzenia ilości wypijanej wody, zróżnicowane menu prawie 20 różnych napojów, monitorowanie wody według tygodnia, miesiąca i roku na wykresach oraz system osiągnięć, który nagradza użytkownika za osiągnięcie dziennego celu. Ponad 10 milionów pobrań. Wysoka średnia ocena w Google Play - 4,9 (368 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Aqualert

Program tworzy plan spożycia wody na każdy dzień. Uwzględnia nie tylko dane fizyczne, ale także poziom aktywności. Powiadomienia przypominają w odpowiednim czasie o nawodnieniu organizmu i kształtują właściwy nawyk. Wykresy wyraźnie pokazują, o ile więcej trzeba wypić wody w mililitrach na dziś. Wygląda to tak: 6 szklanek po 200 ml lub 3 kubki po 100 ml (wcześniej należy wybrać pojemnik, z którego zwykle pijemy). Dodatkowe ─ wskazówki dotyczące korzyści płynących z picia, zalecenia i zasady nawodnienia. Ponad milion instalacji. Ocena w Google Play - 4,5 (74,5 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Water Time

Program automatycznie oblicza zalecany litraż picia w zależności od wagi, płci i wzrostu. Powiadomienia przypominają o każdej szklance do wypicia w ciągu dnia. Główny ekran wyraźnie pokazuje aktualny bilans wodny w procentach. Aplikacja uwzględnia różne napoje: mleko, kawę, kakao, herbatę, soki, napoje gazowane itp. System nagród motywuje do nasycenia organizmu wodą. Water Time ma prosty i wygodny interfejs. W TOP-100 darmowych aplikacji w kategorii "Zdrowie i fitness" w Apple Store. Ponad pięć milionów pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,5 (149 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Śledzenie spożycia wody

Tracker nawodnienia informuje, ile płynów należy wypić w ciągu dnia w oparciu o konkretne potrzeby użytkownika. Automatyczne powiadomienia pomogą nie zapomnieć o kolejnej filiżance wody, soku lub kakao. Wygodne jest monitorowanie pozostałego do wypicia litrażu w aplikacji: wszystko jest wyraźnie pokazane na ekranie głównym. Aplikacja umożliwia dodanie dowolnego napoju: mleka, kawy, herbaty, napoju gazowanego, czystej wody pitnej itp. Uwzględnia specyfikę wchłaniania każdego napoju przez organizm. System pomaga wyrobić nawyk picia płynów i schudnąć. W rankingu 100 najlepszych bezpłatnych aplikacji w App Store w kategorii Zdrowie i fitness. Ponad sto tysięcy instalacji. Ocena w Google Play - 4,6 (2,6 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Drink Water Reminder

Aplikacja z powiadomieniami uczy pić co godzinę, aby uniknąć odwodnienia. Objętość wody jest liczona w butelkach, szklankach i kubkach o różnych rozmiarach. Wystarczy wybrać odpowiednie naczynie, aby uniknąć pomyłek w pomiarach. Wszystko, co użytkownik wypił w ciągu dnia, trzeba zapisać w programie: lepiej zrobić to od razu, aby niczego nie pominąć. Wizualny pasek postępu wyraźnie pokaże, ile pozostało do osiągnięcia dziennego limitu. Przydatne artykuły na blogu pomogą zrozumieć temat nawodnienia. Można wybrać dogodne jednostki miary ─ mililitry lub uncje. Ponad milion ściągnięć. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (26 tys. opinii).

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


Hydro Coach

Spersonalizowane harmonogramy przyjmowania płynów i przypomnienia pomagają zachować zdrowie i uzupełnić bilans wodny na czas. Można wyznaczyć cele ─ picie 1, 2 lub 3 litrów dziennie. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do częstego i obfitego picia, zacznij od co najmniej litra. Gdy osiągniesz rezultaty, przejdź do półtora litra, a następnie do dwóch litrów. Łatwo jest śledzić ilość wypijanych płynów. Najważniejsze jest, aby za każdym razem wprowadzać informacje do aplikacji. Interfejs jest dostępny w ciemnej wersji. Ponad milion pobrań. Wysoka ocena w Google Play - 4,8 (109 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


217