10 najlepszych darmowych aplikacji do treningu tanecznego

Trening taneczny odbywa się zwykle przy energicznej muzyce i łączy ruchy z różnych stylów. Pomaga poprawić kondycję fizyczną, zrzucić zbędne kilogramy, wymodelować sylwetkę, a także polepszyć nastrój i pozbyć się stresu. Tańczyć można w dowolnym miejscu, wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami. Pobierz bezpłatną aplikację i trenuj samodzielnie w domu lub na świeżym powietrzu.

Wybraliśmy najlepsze darmowe aplikacje i programy do treningu tanecznego na telefony komórkowe, smartfony i tablety na systemach Android i iOS.


Body Groove

Aplikacja zapewnia dostęp do 100 treningów tanecznych w różnych stylach. Odpowiedni dla profesjonalistów i tych, którzy nigdy nie tańczyli, ale chcą spróbować. Jedna sesja trwa od 5 do 30 minut. Na życzenie można połączyć kilka krótkich programów fitness w jedną pełnoprawną lekcję. Oprócz tańca platforma oferuje jogę, pilates, trening interwałowy. Ponadto ─ szkolenia na temat zdrowego stylu życia. Eksperci opowiedzą o zdrowym odżywianiu i wpływie sportu na organizm. Wzmocnią motywację do aktywności fizycznej, sprawności i siły. Ponad sto tysięcy pobrań. Średnia ocena w Google Play - 4,6 (1,28 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dancebit

Aplikacja charakteryzuje się bogatym wyborem tańców fitness. Do dyspozycji użytkownika jest spersonalizowane 28-dniowe wyzwanie dla ciała "reset" z codziennymi ćwiczeniami; krótkie - od 5 do 12 minut - treningi; specjalne kompleksy do osiągnięcia określonych celów: eliminacja tłuszczu z brzucha, "spalanie" kalorii, ćwiczenia cardio. Kolejnym plusem jest różnorodność stylów (house, latino, aerobik itp.), co pozwala znaleźć odpowiednią opcję dla początkujących i profesjonalistów. Odtwarzanie treści wideo na ekranie telewizora stworzy wrażenie sesji w studiu tanecznym, a funkcja śledzenia postępów zwiększy motywację. W TOP-200 darmowych aplikacji w Apple Store w kategorii "Zdrowie i fitness". Ponad 500 tysięcy instalacji. Średnia ocena w Google Play - 3,4 (5,62 tys. głosów).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zumba: Trening taneczny w domu

Trening cardio z tańcem. Dla tych, którzy nie lubią powtarzać monotonnych ćwiczeń za trenerem. Przez 30 dni na lekcjach wideo można poprawić swoją sylwetkę: pozbyć się dodatkowych centymetrów, uzyskać pożądaną sylwetkę, zwiększyć wytrzymałość i po prostu naładować się pozytywną energią. Jedna sesja trwa około godziny, lepiej trenować codziennie. W porządku, jeśli przegapisz sesję: program zakończy się dzień później. Dodatkowo istnieją różne plany fitness dla mięśni brzucha, pośladków, ud. Ćwiczenia aerobowe są odpowiednie dla osób w każdym wieku. Ponad 10 000 pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Everdance

Platforma fitness z treningami tanecznymi: bellidance, twerk, balet, hip-hop, kpop, step dance. Można korzystać z gotowych zestawów lub stworzyć spersonalizowany plan w kreatorze. Użytkownik decyduje, co chce osiągnąć dzięki ćwiczeniom ─ nauczyć się tańczyć, schudnąć, zbudować mięśnie, nabrać pewności siebie, a aplikacja dobierze program do jego potrzeb. Instruktor pokazuje wszystkie ruchy na wideo. Podczas tańca licznik kalorii pokazuje tempo spalania kcal i zrzucania wagi. Plany treningowe są dostosowywane do postępów użytkownika: jeśli radzi on sobie dobrze, poziom trudności wzrasta, jeśli nie ─ następnym razem ćwiczenia będą łatwiejsze. Motywację i wsparcie zapewnia komunikacja z innymi członkami społeczności tanecznej. Ponad 50 tysięcy ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,9 (498 opinii).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zumba | Dance Yourself Fit

Trening cardio o wysokiej intensywności z elementami tańców latynoamerykańskich. Zwiększa wytrzymałość, wzmacnia sprawność fizyczną, pomaga schudnąć. Zajęcia są odpowiednie dla początkujących: ruchy są proste, a tempo stopniowo wzrasta. Sesja trwa od 8 do 20 minut. Licznik kalorii pozwala monitorować utratę wagi podczas zajęć. Trener pokazuje wszystko wyraźnie na wideo, wymagane jest nadążanie za grupą i utrzymywanie tempa. Ponad 100 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dancefitme

Aplikacja dla tych, którzy lubią tańczyć i jednocześnie chcą schudnąć. Zawiera setki lekcji wideo z różnych stylów tańca: cardio, salsa, hip-hop, latina. Codziennie inne zajęcia, można wybierać samodzielnie lub losowo. Dzięki temu użytkownik nie będzie się nudził, a organizmowi przyda się ─ mięśnie nie będą miały czasu na przyzwyczajenie się do obciążenia, nie będzie efektu plateau, gdy ciężar stoi i się nie rusza. Oprócz fitnessu tanecznego aplikacja zawiera ćwiczenie rozgrzewające i końcowe rozciąganie. Automatyczny tracker kalorii pomaga ocenić wyniki i monitorować postępy. Ponad milion ściągnięć. Ocena w Google Play - 3,7 (29,5 tys. opinie).

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zumba - trening taneczny

Trening taneczny łączący latino, aerobik i ćwiczenia interwałowe. A wszystko to przy zapalającej muzyce. Odpowiedni dla tych, którzy lubią intensywne obciążenia kardio i po prostu tańczyć. Program ma formę trzydziestodniowego wyzwania: codziennie nowe lekcje wideo do kompleksowego treningu całego ciała. Jedna lekcja trwa około godziny. Lepiej jest trenować w trenażerach zapewniających dobrą przyczepność do powierzchni podłogi. Nie są wymagane żadne dodatkowe atrybuty. Ponad 10 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dance Fitness

Sesje treningowe z Jessicą Bass są odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych sportowców. Tańce anaerobowe połączone z ćwiczeniami fitness pomagają ujędrnić ciało i spalić kalorie. Program dostosowuje się do celów użytkownika. Dostępne są lekcje odchudzania, budowania masy mięśniowej, utrzymywania formy. Cały trening jest nagrywany na wideo z energiczną muzyką. Jessica pokazuje i wyjaśnia każdy element. Na początku może się zdarzyć, że nie będziesz w stanie nadążyć za trenerem. Nic nie szkodzi. Kiedy zrozumiesz, jak prawidłowo się poruszać, dogonisz rytm grupy. Po prostu ćwicz we własnym tempie i z przyjemnością. Ponad 100 tysięcy instalacji.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Dance Workouts

Apka z treningami tanecznymi, które można wykonywać w domu bez dodatkowego sprzętu. Potrzebny będzie dobry nastrój i chęć spocenia się. Większość ćwiczeń została zaprojektowana specjalnie dla początkujących, a prędkość i intensywność rosną stopniowo. Na początku należy powtarzać ruchy za instruktorem, doprowadzić je do automatyzmu, a następnie uczyć się nowych. W końcu piętnastominutowa sesja treningowa zamienia się w prawdziwy taniec. Ponad 50 tysięcy pobrań.

Pobierz aplikację na Android, na iOS


Zumba Dance

Wideo instruktażowe z aerobiku pomaga schudnąć bez diety dzięki tańcowi. Sesja treningowa trwa godzinę. Obejmuje ciągłe ruchy w stylu latynoamerykańskim. Sprawią, że się spocisz, uwolnisz energię i spalisz tłuszcz. Jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłeś w ten sposób, nie ma problemu. Instruktor wyjaśnia wszystko szczegółowo. Powtarzaj za nim i stosuj się do zaleceń. Aplikacja jest darmowa. Zawiera dyskretne reklamy, które nie zakłócają treści. Ponad 10 tysięcy ściągnięć.

Pobierz aplikację na Android, podobną na iOS


456