Lekcje barberingu dla początkujących

Może się wydawać, że barbershopy (męskie salony fryzjerskie) to najnowszy trend. W rzeczywistości zakłady tego typu aktywnie istniały przed XX wiekiem w Ameryce i Europie, aż do wynalezienia bezpiecznej maszynki do golenia. Sto lat później pomysł odrodził się i z nową energią podbił męskie serca i głowy. Dziś barberzy mistrzowsko strzygą, golą i podkręcają wąsy zgodnie z najnowszą modą.

Ucz się stylowego rzemiosła od podstaw dzięki darmowym wideo od profesjonalistów. Wybraliśmy najlepsze lekcje dla początkujących z podstaw barberingu, abyś mógł rozpocząć naukę samodzielnie w domu.


Główne etapy strzyżenia

Istnieje kilka punktów, których należy wyraźnie przestrzegać podczas wykonywania dowolnej z form strzyżenia włosów. Lista kontrolna dla początkującego barbera i wyjaśnienie podstawowych terminów fryzjerskich można uzyskać z lekcji online. Autor mówi o pozycji głowy, podziale na sekcje i separacje, rozmieszczeniu włosów, pozycjach palców i nożyczek oraz pasmach kontrolnych w łatwy do zrozumienia i prosty sposób.


Praca nożyczkami

Strzyżenie nożyczkami to monotonny proces techniczny, który sprawia, że fryzura wygląda równo i estetycznie. Główną zasadą stylowej fryzury jest możliwość równomiernego rozłożenia ciężaru włosów. Zrównoważona praca z nożyczkami pomoże w specjalnym ćwiczeniu pokazanym w lekcji wideo.


Trzymanie nożyczek

Praktykujący mistrz szczegółowo wyjaśnia pozycję narzędzia w dłoni, zasady pracy i ujawnia sekrety prawidłowego obcinania.


Sposoby ciecia

Mistrz szczegółowo opisuje swoje działania i udziela rad, jak wykonać strzyżenie, zwracając uwagę na typy włosów klienta. Profesjonalne sekrety pomogą zapanować nad niesfornymi włosami.


Praca maszynką

Film instruktażowy poświęcony pracy z maszynką skierowany jest do osób początkujących. 


Strzyżenie na kwadrat

Mistrz fryzjerstwa jasno pokaże i opowie etapy pracy nad męskim strzyżeniem na kwadrat. Szczegółowe komentarze autora pomogą początkującym nauczyć się techniki wykonania i powtarzania. W trakcie pracy mistrz udziela porad dla początkujących: poprawny chwyt włosów, kierunek strzyżenia, jego kontrola i wiele więcej.


Lekcja dla początkujących

Klasyczna fryzura dla średnich włosów jest obecnie uniwersalnym rozwiązaniem. Fryzura pasuje większości mężczyzn, niezależnie od wieku i rysów twarzy. Jak prawidłowo zbudować formę i na co zwrócić uwagę - zobacz w filmie szkoleniowym. Autor wideo szczegółowo opowiada o każdym kroku i demonstruje technikę na modelu.


Fade od podstaw

Strzyżenie Fade to jeden z głównych trendów ostatnich lat. Sukces fryzury zależy od umiejętności płynnego przejścia z jednej długości włosów do drugiej. Lekcja wideo w języku angielskim przedstawia kompletny algorytm pracy nad fryzurą: proces technologiczny strzyżenia, wykonanie wytycznych i przejść, zacieranie linii, tworzenie wyraźnych konturów czasowych, stylizacja. Autor pokazuje, jak pracować z maszynką, golarką i brzytwą.


Fryzura Pompadour

Pompadour (rockabilly) to fryzura typu fade z ciasną górą i przydymioną linią przejściową. Lekcja nauczy jak pracować z maszynką i grzebieniem, aby stworzyć linię bazową fryzury oraz z nożyczkami i grzebieniem, aby pracować z górną strefą. Szczególną uwagę zwraca się na stylizację.


Crop

Tutorial wideo dotyczący fryzury Crop z kręconymi włosami.


Slick Back

Lekcja wideo na temat fryzury Slick Back. Strzyżenie odbywa się za pomocą maszyny i nożyczek.


Konturowanie fryzury

Często już wykonana fryzura wymaga korekty. Procedura konturowania polega na ostrożnym przycięciu lub zgoleniu włosów. W takich sytuacjach wymagana jest szczególna ostrożność, ponieważ przejścia i granice bardzo dobrze kontrastują i zawsze są pierwszą rzeczą, która przyciąga wzrok.


Sprzęt barberski dla początkujących

Co będzie potrzebne do rozpoczęcia pracy barbera? Strzyżenie męskie ma specyficzne cechy w porównaniu do strzyżenia damskiego. Stąd zasadnicza różnica w narzędziach fryzjerskich. Lekcja wideo zawiera pełny przegląd profesjonalnego zestawu początkującego barbera: nożyczki, maszynki, grzebienie, brzytwy i inne "brutalne" akcesoria.


Grzebień

Posiadanie kilku grzebieni jest koniecznością, ponieważ jest to jedno z najważniejszych akcesoriów fryzjerskich. Wybór na rynku jest bardzo duży, więc zawsze pojawia się pytanie, jak długie powinny być grzebienie, jaka jest optymalna odległość między zębami itp. W zależności od rodzaju fryzury potrzebne są różne modele, dlatego lepiej kupić co najmniej 2-3 różne opcje.


Zwiększenie objętości

Standardowymi narzędziami do zwiększania objętości są suszarka do włosów i szczotki do modelowania.


Strzyżenie brody

Stylizacja brody to jedna z głównych umiejętności barbera. Istnieją ogólne zasady prawidłowego projektowania granic, konturów, linii i przejść. Lekcja szczegółowo ilustruje proces porządkowania dolnej części twarzy mężczyzny. 

Po obejrzeniu filmów początkujący mogą zacząć ćwiczyć i szlifować swoje umiejętności na modelach.


Golenie. Nauka technik barberskich

Film pozwala obserwować proces golenia w czasie rzeczywistym. Jednocześnie autor opowiada o stosowanych produktach, pozycji klienta w stosunku do fryzjera i innych ważnych aspektach golenia. Mistrz zachęca do wzięcia pod uwagę anatomicznych cech klienta w celu przeprowadzenia bezpiecznego i skutecznego zabiegu (kierunek wzrostu włosów, obecność nieregularności, blizn, uszkodzeń skóry). Lekcja kończy się krótką informacją na temat pielęgnacji skóry twarzy po goleniu.


Pielęgnacja wąsów

Lekcja od eksperta na temat dbania o wąsy.


Pielęgnacja brody

Porady profesjonalnego barbera dotyczące dbania o brodę.


Pielęgnacja długiej brody

Długie brody wymagają dużo uwagi, ponieważ bez rozczesywania, przycinania itp. mogą pojawić się problemy, w tym problemy ze skórą.


Golenie głowy

Procedura ta wymaga szczególnej ostrożności i uwagi, ponieważ skóra na czubku głowy jest twarda, ale może dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa.


Tutoriale

W przeciwieństwie do zwykłych salonów fryzjerskich, barbershopy wykorzystują w swojej działalności najnowsze innowacje branży kosmetycznej, od profesjonalnych narzędzi po męskie kosmetyki. Takie podejście pozwala barberom wyróżnić się na tle innych fryzjerów.


Strzyżenie męskie dla początkujących - podstawowy kurs fryzjerstwa.


557
25 wideo